CHP'den belediyelere Ramazan çağrısı

CHP'den belediyelere Ramazan çağrısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kemal Kılıçdaroğu'nun talimatıyla belediyelere yazılı açıklama yolladı. Sosyal yardım kampanyalarının Ramazan ayında da artırılarak devam etmesi talep edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kemal Kılıçdaroğu'nun talimatıyla belediyelere yazılı açıklama yolladı. Hayat pahalılığı ve gıda krizine dikkat çekilen çağrıda, sosyal yardım kampanyalarının Ramazan ayında da artırılarak devam etmesi istendi.

Anka'nın aktardığına göre; Torun, “2022 Türkiye’sinde milletimiz, temel gıda ürünlerine erişebilmek için dahi uzun kuyruklara girmek zorunda kalmıştır. CHP’li belediyeler, Türkiye’nin içine sokulduğu bu zorlu süreçte vatandaşlarımıza nefes olmuştur, olmaya da devam etmektedir... Sayın Genel Başkanımızın çağrısıyla belediyelerimizin sosyal yardımlarını Ramazan ayında artırarak sürdürmeleri, ihtiyaç sahiplerini gıda krizine karşı desteklemeleri ve Ramazan ayını huzur içinde geçirmelerine yardımcı olmaları büyük önem arz etmektedir" dedi.

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP’li belediye başkanlarına Ramazan ayına ilişkin bir yazı gönderdi. Torun, yazısında gıda krizi ve ekonomik krize vurgu yaptı. İhtiyaç sahibi yurttaşlara yönelik desteklerin Ramazan ayında artırılarak devam etmesini isteyen Torun, Ramazan ayı ihtiyaçlarına uygun sosyal politikalar belirlenmesinin ve toplumsal dayanışma için kampanyalar başlatılmasının önemine dikkat çekti.

Seyit Torun, CHP’li belediyelere gönderdiği yazıda şunları kaydetti:

CHP'Lİ BELEDİYELER VATANDAŞIMIZA NEFES OLDU

Ülkemiz, iktidarın yanlış politikalarının neden olduğu bir ekonomik buhran ve derin yoksullukla karşı karşıyadır. Türk lirasındaki önlenemeyen değer kayıpları, yüksek enflasyon ve her geçen gün artan fiyatlar karşısında vatandaşlarımız, artık önünü göremez hale gelmiştir. 2022 Türkiye’sinde milletimiz, temel gıda ürünlerine erişebilmek için dahi uzun kuyruklara girmek zorunda kalmıştır. CHP’li belediyeler, Türkiye’nin içine sokulduğu bu zorlu süreçte vatandaşlarımıza nefes olmuştur, olmaya da devam etmektedir.

KARA KIŞ FONU SAYESİNDE 5 MİLYON HANEYE ULAŞILDI

‘Kara Kış Fonu’ kapsamında verilen destekler, ülke genelinde yaklaşık 5 milyon haneye ulaşmıştır. Covid-19 salgını, sel ve yangın afetlerinde halkımızın yanında olan belediyelerimiz, yine halkımızın yanında olmaya devam edecektir. Bu yıl mübarek Ramazan ayını, gıda ürünlerinde tarihi zamların yaşandığı bir dönemde idrak ediyoruz.

RAMAZAN'DA BAĞIŞ KAMPANYALARI BAŞLATILMALI

Bu kapsamda, Sayın Genel Başkanımızın çağrısıyla belediyelerimizin sosyal yardımlarını Ramazan ayında artırarak sürdürmeleri, ihtiyaç sahiplerini gıda krizine karşı desteklemeleri ve Ramazan ayını huzur içinde geçirmelerine yardımcı olmaları büyük önem arz etmektedir. Belediyelerimizin, mevcut sosyal yardımlarına iftar/sahur desteklerini de ilave etmeleri, bunun yanında Ramazan ayı için ihtiyaçlara uygun sosyal politikalar belirlemeleri yerinde olacaktır. Ayrıca toplumsal dayanışmanın güçlendirilmesi, imkânı olan vatandaşlarımızın ihtiyacı olanlara ulaşmasının sağlanması adına bağış kampanyaları başlatılması da faydalı olacaktır.”

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN