Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı KPSS şartsız memur alımlarına başlıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı KPSS şartsız memur alımlarına başlıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı personel alımı duyurularına başladı. İletişim Başkanlığı tarafından paylaşılan ve Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, personel alımları KPSS şartı aranmaksızın gerçekleşecek. Peki, İletişim Başkanlığı'nda çalışmak için aranan şartlar neler? Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı personel alımı sınavı ne zaman, başvuru şartları neler, başvurular ne zaman ve nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından duyurulan ilana göre, 30 kişilik kontenjan ile açılan kadroya açılacak memur alımı başvurularının 'İletişim Uzman Yardımcısı' unvanı için yapılacağı belirtildi. Bütün aşamaları Ankara'da geçekleşecek olan İletişim Uzman Yardımcısı sınav başvurusu 24 Ocak'ta başlayacak ve 4 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecek.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

1. Sınava başvurabilmek için;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

b) 01/01/2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

c) En az dört yıllık lisans eğitimi veren;

* Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden,

* İletişim fakültelerinden,

* Mühendislik fakültelerinin bilgisayar mühendisliği bölümlerinden,

* İlgi fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden, veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

2. Müracaat şartlarını taşıyan tüm adaylar 'ön eleme yazılı yarışma' sınavına davet edilecektir.

3. İlgili bölümlerden yeterli başvurunun olmaması halinde, diğer bölümlerden de alım yapılabilecektir.

4. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, Başkanlık resmi internet sitesinden ilan edilecektir.

5. Sınava katılabilecek adaylara ilişkin duyuruda sınav programına, sınavın yapılacağı adreslere ve diğer hususlara ilişkin bilgilere yer verilecektir.

6. Sınava başvuru için KPSS şartı aranmamaktadır.

1.jpg

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınav başvurusu 24 Ocak-4 Şubat 2022 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi web sitesi https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr üzerinden yapılacak.

Sınav başvuru ücreti, başvuru işleminin son adımında kredi/banka kartı ile ödenecektir.

Sınav başvuru ücreti ise 250 TL olarak belirlendi.

Başvuru adımlarını tamamlamayan veya sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav giriş ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Bu adaylar için 'Sınav Giriş Belgesi' düzenlenmeyecek.

Başvuru esnasında, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde ön cepheden, yüzü açık olarak son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş bir vesikalık fotoğrafının sisteme yüklenmesi gereklidir.

Sınav günü, kimlik doğrulamasında önem arz eden fotoğraftaki saç, bıyık, makyaj gibi görünüm özelliklerinde bir değişiklik bulunmamalıdır.

Sınav günü görevlilerin, fotoğraftan adayın kimliğini belirlemede güçlük çekebileceği ve bu nedenle adayın sınava alınmayacağı ya da sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Sürekli ya da geçici engeli veya sağlık sorunu olan adaylar, sınav başvurularını tamamladıktan sonra okuyucu/işaretleyici desteği, ayrı sınav salonu, özel araç gereç kullanma vb. taleplerini iletmek amacıyla, Sağlık Durumu / Engel Bilgi Formunu (Ek-1) doldurup ıslak imzalı şekilde, üniversite veya devlet hastanesinden alacakları (adayın engel/sağlık durumunu, kullanması gereken özel araç/gereci vb. açıkça belirten) sağlık raporunun onaylı bir örneği ve yazacakları dilekçeleriyle birlikte sınav başvuru süresi içinde, söz konusu formun üzerinde belirtilen adrese ulaştırmalıdır. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan evrak dikkate alınmayacaktır.

Söz konusu adaylar, yetkililerce yapılan değerlendirme neticesinde uygun görülen şekilde sınava alınacaklardır.

Başvuru bilgilerinin doğruluğu ve fotoğrafın uygunluğundan, başvuru onaylandıktan sonra ortaya çıkabilecek yanlışlıktan veya eksiklikten aday sorumludur. Aday, başvuru süresi dolduktan sonra, sınav başvuru esnasında beyan ettiği bilgilerde (yabancı dil seçimi vb.) değişiklik yapamayacaktır.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI ÖNELEME SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

İletişim Başkanlığı ön eleme sınavı Ankara'da 6 Mart 2022 tarihinde saat 10.00'da başlayacak ve tek oturumda yapılacak. Ön eleme sınavına katılmaya hak kazanan adayların isimleri ile sınav yeri İletişim Başkanlığı resmi internet sitesinde www.iletisim.gov.tr ilan edilecek.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI MEMUR PERSONEL ALIMI SINAV DETAYLARI

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN