Devlet güvencesinde çalışmak isteyenlere harika haber: 72 personel kadroya alınıyor! Kamu personeli alım ilanı yayında

Devlet güvencesinde çalışmak isteyenlere harika haber: 72 personel kadroya alınıyor! Kamu personeli alım ilanı yayında

Kamu personel alımı 2023 yılında devam ediyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), belirli şartları sağlayan adayları kadrolu personel yapacağını duyurdu. DHMİ personel alımı başvuru şartları ve tarihleri de belli oldu. İşte, DHMİ personel alımı başvuru sayfası...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü personel alımı gerçekleştiriyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı DHMİ'de 72 personel istihdam edilecek.

Kurum bünyesinde, stajyer hava trafik kontrolörü ve asistan hava trafik kontrolörü pozisyonlarına atanacak adayları belirlemek için seçme sınavı düzenlenecek.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan pozisyonların sayısının 10 katı kadar aday, KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere bilgisayar destekli seçme sınavına veya yazılı sınava çağrılacak.

DHMİ PERSONEL ALIMI SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) 18 yaşını tamamlamış olmak,

d) Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

f) Son başvuru tarihi itibarıyla, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmak.

DHMİ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Başvurular 12-22 Eylül 2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde 'Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı' isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr web sayfası üzerinden gerçekleştirilecek

İlanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içinde (22.09.2023 günü saat 23.59'a kadar) yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak.

Adayların talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yüklemeleri gerekiyor. Şahsen ve posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecek.

DHMİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU SAYFASI

dhmi-personel-alimi-is-ilani-basvuru-sartlari-sinav-tarihi-ne-zaman-11.jpg

dhmi-personel-alimi-is-ilani-basvuru-sartlari-sinav-tarihi-ne-zaman-12.jpg

dhmi-personel-alimi-is-ilani-basvuru-sartlari-sinav-tarihi-ne-zaman-13.jpg

dhmi-personel-alimi-is-ilani-basvuru-sartlari-sinav-tarihi-ne-zaman-14.jpg

dhmi-personel-alimi-is-ilani-basvuru-sartlari-sinav-tarihi-ne-zaman-15.jpg

dhmi-personel-alimi-is-ilani-basvuru-sartlari-sinav-tarihi-ne-zaman-16.jpg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN