Emekliler yazın 1 ay bedava faydalanacak! Yeni hizmet duyuruldu: Cebinizden 5 kuruş bile çıkmayacak

Emekliler yazın 1 ay bedava faydalanacak! Yeni hizmet duyuruldu: Cebinizden 5 kuruş bile çıkmayacak

Emekliler Yılına özel bu sene o uygulamadan emekliler yazın 1 ay bedava faydalanacak. Güzel haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan geldi. Emeklilerin cebinden 5 kuruş bile çıkmayacak…

Emeklilerle ilgili yapılan yeni düzenlemelerin detayları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan geldi. Işıkhan, "Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtlar, bir aylık dönemde emeklilerimizin ücretsiz kullanımına açılacak. Bunun yanında Gençlik ve Spor Bakanlığımız da bünyesindeki tesisleri ücretsiz olarak tüm emeklilerimize açma kararı aldı" dedi.

emeklilere-kyk-yurtlari-1-ay-ucretsiz-1.jpg

BU YIL “EMEKLİLER YILI”

Bu yılı Emekliler Yılı ilan ettiklerini hatırlatan Işıkhan, emeklilerin her anlamda müreffeh bir yaşam sürmelerini istediklerini dile getirdi. Emekliler için bu yıl itibari ile bugüne kadar sağladıkları imkanları çeşitlendirerek artıracaklarının sinyalini veren Işıkhan, şu ifadelere yer verdi:

"Sosyal Güvenlik Kurumunu yeni bir hizmet modeline taşıyoruz. Nedir bu yeni model? Bildiğiniz gibi SGK, emekliler açısından sadece maaş ve ikramiye ödeyen teknik bir kurumdu. Artık SGK'yi sosyal açıdan da emeklilerimize hizmet verecek, gerçek anlamda emeklilerimizi SGK'ye paydaş yapacak, sosyal yönü de olan bir kurum haline dönüştürüyoruz. SGK'yi emeklilerimizin hayat kalitesini artıracak arz odaklı hizmetlerle dinamik bir yapıya kavuşturuyoruz. Bu model kapsamında emeklilerimize yönelik sağlık hizmetlerinden sosyal faaliyetlere kadar geniş bir yelpazede hizmetler sunulacak."

emeklilere-kyk-yurtlari-1-ay-ucretsiz-2.jpg

EMEKLİLER İÇİN YENİ HİZMETLER HAYATA GEÇİRİLDİ

Emekliler için yeni hizmetleri hayata geçirdiklerini belirten Bakan Işıkhan, söz konusu hizmetleri de şöyle anlattı:

"Paydaşlarımızla görüşmelerimiz neticesinde netleşen desteklerin bir kısmını sizlerle paylaşmak isterim. Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtlar, bir aylık dönemde emeklilerimizin ücretsiz kullanımına açılacak. Bunun yanında Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesindeki tesisleri ücretsiz olarak tüm emeklilerimize açma kararı aldı. Emeklilerimiz tüm illerde yer alan kamuya ait misafirhane, öğretmenevleri, sosyal tesis ve konukevlerinden tıpkı kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanabilecek. Sendikalarımızın misafirhanelerinde ve sosyal tesislerinde emeklilerimize özel indirimler sağlanmaktadır. PTTcell tarafından emeklilere özel Emekli Paketi oluşturuldu. PTT Kargo'da emeklilere özel indirim sağlanıyor. TCDD'de yıl boyunca emekliler için ana hat trenlerinde yüzde 10 indirim sağlandı. YÖK ile yapılan işbirliği kapsamında Kuşaklararası Dayanışma ve Aktif Yaşlanma temelli 3. Yaş Üniversitesini yaygınlaştırıyoruz.

emeklilere-kyk-yurtlari-1-ay-ucretsiz.jpg

Ayrıca yerli ve milli ödeme sistemimiz olan Troy ile bankalarla yaptığımız protokol çerçevesinde emekli kartları aracılığıyla fatura ödemelerinde, eczane ve market harcamalarında belirlenen üst limit dahilinde, giyim mağazalarında indirimler tanımlanacak."

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN