Hatay'a milletvekilleri, başkanlar ve valilerle bir arada giden Özhaseki tasarrufu anlattı: Düne kadar 200 arabayla gidiyorduk

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, Hatay Valisi ve milletvekilleriyle beraber aynı otobüse binerek yolculuk etti. Özhaseki, yolculuk sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da açıkladığı kamu tasarruflarına değinirken, eskisi gibi 200 araçlık konvoy ile seyahat etmediklerini söyledi. Özhaseki, "Benim şoför, Vali Bey'in şoförü, diğer arkadaşların şoförleri, korumalar ordusu, onlar özel araçlarla geliyorlar. Şimdi ona da dikkat ediyoruz" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Hatay'a gerçekleştirdiği ziyarette, dikkat çeken bir adım atarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, Hatay Valisi ve milletvekilleriyle beraber aynı otobüse binerek yolculuk etti.

Yolculuk esnasında yapılan konuşmada, Özhaseki, tasarruf tedbirlerinin önemine vurgu yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki çağrısına destek verdiğini belirtti.

Özhaseki, protokol seyahatlerinde gereksiz araç kullanımını dile getirerek artık tek bir araçla seyahat edildiğini ve bu sayede tasarruf sağlandığını ifade etti. Konuyla ilgili olarak Özhaseki, "Bir taraftan tasarruf tedbirleri, bir taraftan da muhabbete vesile oluyor. 2 gün önce Sayın Cumhurbaşkanımız tasarruf tedbirleriyle ilgili neler yapılacağını uzun uzun anlattılar. Bu konuda Maliye Bakanlığı'nın da bir brifingi vardı kabinede. Bizler de canıgönülden katılıyoruz.

'ARKAMIZDA 200 ARAÇ OLUYORDU ARTIK YOK'

Bazen protokolle giderken arkamızda 200 araçlık konvoy oluyor. Benim şoför, Vali Bey'in şoförü, diğer arkadaşların şoförleri, korumalar ordusu, onlar özel araçlarla geliyorlar. Şimdi ona da dikkat ederek tek bir araçta gidip geliyoruz. Şimdi herhalde 200 tane araç olması lazımdı arka tarafta, ondan kurtarmış olduk" dedi.

ERDOĞAN'DAN 'KAMUDA TASARRUF' ÇAĞRISI

Geçtiğimiz günler Bakanlar Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuda geçekleştirilecek tedbirleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kamuda taşıtlar, binalar, haberleşme giderleri, cari harcamalar, hizmet içi eğitim, yurt dışı seyahat, kamu istihdamı gibi alanda tasarruf kültürünü güçlendirecek adımlar atacağız. Ekonomi yönetimimizi bu konuda gerekli çalışmaları tekemmül ettirmek için talimatlandırdım" ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (44)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
44 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN