İmamoğlu'ndan Nebati'ye imza teşekkürü: Sıkı işbirliğine hazırız

İmamoğlu'ndan Nebati'ye imza teşekkürü: Sıkı işbirliğine hazırız

İBB Başkanı İmamoğlu, Ataşehir'de bitme aşamasına gelen finans merkezine metro projesi için dokuz aydır onay beklediğini belirterek Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'ye seslenmişti. Nebati'nin onay yanıtı vermesi üzerine İmamoğlu teşekkür ederek "Sıkı işbirliğine ve diyaloğa hazırız" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, imza atılmadığı için bekleyen metro çalışmalarıyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye seslenmiş "Nöroekonomi, heterodoks yaklaşım, epistemolojik kopuş vs bu imzayı atın Sayın Bakan. Ataşehir Göztepe Metrosu için kredi bulduk ama Hazine ve Maliye Bakanı aylardır imzayı atmıyor" ifadelerini kullanmıştı. İmamoğlu'nun çağrısına Bakan Nebati "Geçtiğimiz hafta İstanbullu vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak üzere Bakanlığımız tarafından imzalandı." diye cevap verdi. Nebati'nin açıklamalarının ardından İmamoğlu teşekkür ederek "Sıkı işbirliğine ve diyaloğa hazırız" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU'NDAN NEBATİ'YE İMZA TEŞEKKÜRÜ: SIKI İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

İMAMOĞLU'NDAN NEBATİ'YE ÇAĞRI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataşehir'de bitme aşamasına gelen finans merkezine metro projesi için dokuz aydır onay beklediğini belirterek "Nöroekonomi, heterodoks yaklaşım, epistemolojik kopuş vs bu imzayı atın Sayın Bakan. Ataşehir Göztepe Metrosu için kredi bulduk ama Hazine ve Maliye Bakanı aylardır imzayı atmıyor" ifadelerini kullanmıştı.

NEBATİ: PARTİ AYRIMI GÖZETMEYİZ

İmamoğlu'nun çağrısı üzerine Nebati, projenin onaylandığını duyurdu. Nebati, "Sayın İmamoğlu, “Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı” projesine ilişkin dış finansman ihtiyacını karşılayacak temin izni, geçtiğimiz hafta İstanbullu vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak üzere Bakanlığımız tarafından imzalandı. Vatandaşlarımızın faydalanacağı bir hizmet söz konusuysa inceleme ve değerlendirme sürecinde asla parti ayrımı gözetmeyiz. Umarım belediyenin ulaşım altyapısında son dönemde oluşan sorunları giderir, mevcut projelerin üstüne beton dökmez ve İstanbulluları yollarda bırakmazsınız!" diye cevap verdi.

İMAMOĞLU: SIKI İŞBİRLİĞİNE VE DİYALOĞA HAZIRIZ

Bakan Nebati'nin açıklamalarının ardından İmamoğlu'ndan teşekkür açıklaması geldi. İmamoğlu, "Sayın Bakan Nebati; öncelikle 16 milyon İstanbullu adına bu imza için teşekkür ederim. Hizmetlerin, halkımıza daha hızlı sunulması konusunda sıkı işbirliğine ve diyaloğa hazırız." dedi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN