Tartıştığı otobüs şoförüne silah doğrulttu: Bu neyin cesareti!

İstanbul'un yaşanan yol verme kavgasında ortaya çıkan görüntü 'bu neyin cesareti!' dedirtti. Ataşehir'de geçen pazar günü bir otomobil sürücüsü otobüs şoförüne silah doğrultarak tehditte bulundu. Gözaltına alınan otomobil sürücüsü savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Olay, 29 Ocak Pazar günü saat 15.30 sıralarında Ataşehir D-100 Karayolu Kadıköy istikametinde meydana geldi. İddiaya göre, İETT şoförü ile otomobil sürücüsü arasında yol verme kavgası yaşandı.

Otomobil sürücüsü daha sonra seyir halindeyken elindeki silahı İETT şoförüne doğrultarak etrafa tehdit ve hakaretler savurdu. O anlar otobüsteki bir yolcu tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.

sia.jpg

RUHSATSIZ TABANCAYLA GÖZALTINA ALINDI

Olayın ardından harekete geçen Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, otomobil sürücüsünün kimliğini tespit etti. B.Ü(19) olduğu belirlenen sürücü Ümraniye'deki evinde gözaltına alındı. Öte yandan B.Ü.'nün olayda kullandığı ruhsatsız tabanca da ele geçirildi.

karaa.jpg

Sürücü B.Ü hakkında, tehdit, hakaret ve ruhsatsız silah taşıma suçlarından yapılan işlemlerin ardından savcılık talimatıyla polis merkezinden serbest bırakıldı.