Kılıçdaroğlu merakla beklenen belgeyi açıkladı

CHP lideri Kılıçdaoğlu, Twitter hesabından "Sevgili Halkım, bu akşam saat 22.00'da önemli bir konu hakkında size bilgi vereceğim" açıklamasında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, beklenen videoyu yayınladı. Daha önce bürokratlara “Kanunsuz emirlere uymayın” çağrısı yaptığını hatırlatan CHP lideri videoda “Nabız atıyor mu görmek istedim. Bu devletin nabzı hala atıyor. Vatansever bürokratlar oradalar” dedi. Kılıçdaroğlu, açıkladığı belgede tek imzayla 6 milyar liralık yolsuzluk yapıldığını ileri sürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla saat vererek önemli bir açıklamada bulunacağını duyurmuştu. "Sevgili Halkım. Şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini. Hadi buyurun" diyerek saat 22.00'de Twitter'dan bir video yayınladı.

Kılıçdaroğlu videoda şöyle konuştu:

"DEVLETİN BÜROKRASİSİNİN HALA KALBİ ATIYOR"

"Sevgili halkım, evime hoşgeldiniz, sefa getirdiniz, uzun zamandır konuşamadık, kısmet bugüneymiş. Biliyorsunuz bundan 1 sene önce devleti oluşturan bürokratlarımıza seslendim çünkü devlet ve parti ayrı şeylerdir, partiler gelir gider devlet ise bakidir. Ama Saray'daki önce AK Parti'yi zapturapt altına aldı sonra tüm kurucularını partiden attı sonra partisini ailesine peşkeş çekti. En sonunda da devleti ailesinin isteklerine boyun eğdirdi. Ben de bürokratlara seslendim, seslendim çünkü nabız atıyor mu duymam gerekiyordu. Bürokrasinin, yani devletin hala nabzı var mı duymak istedim. Var sevgili halkım var. Bu devletin bürokrasisinin hala kalbi atıyor. Vatansever bürokratlar hala oradalar."

"TEK BİR İMZA İLE 6 MİLYAR LİRA ÇETEYE PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR"

"Vatanseverler bu Saray'lı ve ailesinin kanun dışılığının suç mahiyetindeki isteklerine direniyorlar. Uzun zamandır işte bu yüzden konuşamadık, belge yağıyor. Yolsuzluklar, israflar, peşkeşler... Bugün sizi sadece bu belgelerden sadece bir tanesine şahit olmanız için davet ettim. Siz de görün yüzlercesi var, bazıları bizzat Saray'daki şahıs tarafından imzalanmış. Bu şerde şöyle bir hayır var, beytülmale el uzatan bu belgelerin arkasında kim var hepimiz görüyoruz. Peki bir belgeyi anlatayım. 3 Nisan 2018, bir açık ihale yapılır bu ihaleye 15 firma katılır. İhalenin bedeli 3 milyar 198 milyon 743 bin 127 lira. Ama kazanan firmaya bu ihale verilmez. Neden çünkü 5'li çeteden değil bu nedenle ihale iptal edilir ve aynı iş yeniden ihale edilir. 21 Ağustos 2020'de ihale açılır aynı iş bu kez 3 milyar 200 milyona değil, 9 milyar 449 milyon 995 bin 834 liraya 5'li çeteye peşkeş çekilir. Saray'daki şahıs niçin imza atıyor anladınız mı? Aradaki 6 milyarlık fark için. Tek bir imza ile 6 milyar lira çeteye peşkeş çekiliyor. Hazine'nin kasasını soyanlar doymamış daha da çok para istemişler ve imzalamak zorunda kalmış.

"BU DAHA BAŞLANGIÇ HEPSİNİ AÇIKLAYACAĞIZ"

Aslında ben bugün size Saray'lı ve ailesinin yaptığı bir yolsuzluğu daha anlatmak için gelmedim bunların yolsuzluğu artık sağır sultan için bile yeni bir haber değil. Ben bugün hala devletimizde vatanseverler var, direnenler var demek için, sizleri evime davet ettim ve bu vatanseverler yüzlerce belgeyi göndermeye devam ediyorlar. Devletin denetleme ile görevli kurumlarının onurlu memurları da bu işleri incelemeyi bırakmış değiller. Tarihe not düşecek raporlarını hazırlamaya devam ediyorlar. Hiç merak etmeyin bu daha başlangıç, hepsini açıklayacağız.

"ONURLU BÜROKRATLARIN ZAMANI GELİYOR"

Ey şahıs sana çok sürprizlerim var, benim karşıma çıkamıyorsun ama duyduğum kadarıyla tam şu anda yine ekranlara çıkmışsın. Karşında oturan cesur gazetecilere sesleniyorum bu belgeleri kendisine sorabilir misiniz? Neyse siz sormasanız da bu devletin şerefli, onurlu bürokratları da halkımız da soruyor ve soracak zaten. Söyledim, yine söyleyeceğim, artık bu devletin onurlu bürokratlarının zamanı geliyor bu suçlara ortak olanlara ise tabii ki farklı bir muamele olacak. Selam olsun o vatanperver bürokratlara, selam olsun memur teomanlara, selam olsun direnenlere, selam olsun, selam olsun, selam olsun."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (89)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
89 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN