Kılıçdaroğlu'ndan SADAT çıkışı: Geldim, korkudan içeri kaçtınız

Kılıçdaroğlu'ndan SADAT çıkışı: Geldim, korkudan içeri kaçtınız

CHP lideri Kılıçdaroğlu Van'da Belediye Başkanları Çalıştayı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu, SADAT meselesiyle ilgili "Sizin boyunuzu görmek isterim. Bu ülkede Kuvay-ı Milliyeciler var, unutmayın. Oraya gittim, korkudan içeri kaçtınız. CHP'yi bilmiyorsunuz, tanımıyorsunuz. Feriştahınız gelse bizi korkutamazsınız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van'da Belediye Başkanları Çalıştayı'nda konuştu. CHP lideri, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkedeki yoksulluktan bihaber olduğuna, CHP belediyelerine "açık aramak" amacıyla çok sık denetim yapıldığına, SADAT meselesinde geri adım atmayacağına değinerek Van halkına seslendi ve "Hep beraber huzur ve barış tablosu oluşturabiliriz" dedi.

'ERDOĞAN, TÜRKİYE GERÇEKLERİNDEN UZAK'

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Dün vicdansızlık yapmayın aç falan yok demiş Erdoğan. Hayatımda Türkiye gerçeklerinden bu kadar uzak bir laf duymadım. Ama doğru, sarayda kimse aç değil, herkes bolluk içinde, görmüyorlar.

Yoksulluk diz boyu. Eğer sosyal devlet görevini yapmıyorsa o zaman bize oy vereceksiniz. Çözebilene vereceksiniz. Açlık sınırını belirleyen ben değilim bakın, Türk-İş belirliyor ve tabloyu görüyoruz.

'BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ HESAP VERİR, NAMUS BORCUMUZDUR'

CHP'li belediyelere baskı yaratarak algı yaratmaya çalışıyorlar. Belediye başkanlarımızı nefes alamaz hale getirdiler. Onlarca yüzlerce kez denetlenmiş belediyelerimiz. Denetlemeyi yapanlara da talimat veriyorlar muhakkak açık bulun diye. Onlara söylüyorum, biz halka hesap vermeyi namuslu bir tavır görüyoruz. Belediye başkanlarımız yaptıkları her harcamanın hesabını verirler çünkü bu onların namus borcudur.

'SADAT'IN İSTEDİĞİ İKTİDAR OLACAKMIŞ, BOYUNUZU GÖRMEK İSTERİM'

SADAT'tan açıklama yapmışlar, 'Ülkeyi düşmanlara teslim etmiyoruz' diye bizi kastederek. Yani demokrasiye inanmıyorsunuz. Yani sizin istediğiniz iktidar olacak. Sizin boyunuzu görmek isterim. Bu ülkede Kuva-yi Milliyeciler var, unutmayın. Oraya gittim, korkudan içeri kaçtınız. CHP'yi bilmiyorsunuz, tanımıyorsunuz. Feriştahınız gelse bizi korkutamazsınız.

'VAN'DAKİ KARDEŞLERİM, BİZE KATILIN'

Van'daki kardeşlerime sesleniyorum. Kayyuma son verilmesini, oyunuzun değeri olsun istiyorsanız bize katılacaksınız. Van'ın güzelliklerinin sadece ülkede değil tüm dünyada duyulmasını istiyorsanız bize katılacaksınız. Düşüncesini ifade etti diye hapse atılanların, Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız. Devletin ahlakla yönetilmesini istiyorsanız bize katılacaksınız. Bu ülkede yaşayanlar, bu ülke için çalışanlar bu ülkeyi savunmak zorundadır. Biz CHP'yiz. Biz sizin için çalışıyoruz.

'İKTİDAR OLDUĞUMUZDA HALK NEFES ALACAK'

Herkesin aşı olsun istiyorsanız, herkese adil davranılsın istiyorsanız tek bir adresiniz var o da CHP. Bugün en küçük yönetim birimimizde, belediyelerimizde halkın nefes aldığını, ayrım yapılmadığını göreceksiniz. Ya CHP iktidar olursa? O zaman göreceksiniz, bu halkın nasıl nefes aldığını! 128 milyar doların hesabının nasıl sorulduğunu! Ülkenin nasıl itibarlı bir ülke haline geldiğini!

'KAVGADAN UZAK DURMAK ZORUNDAYIZ'

Biz barıştan, huzurdan yana bir tablo oluşturduk. Biz kavgadan uzak durmak zorundayız. Hep beraber olursak başarırız. Biz saman ithal eden, buğday ithal eden bir ülke istemiyoruz. Bizim halkımız üretecek, insanımız zenginleşecek. Bunu sizin için istiyoruz, hangi partiden olursanız olun sizin için istiyoruz.

Bir dönüşüm istiyoruz ve bunu hep beraber başaracağız. Değerli belediye başkanlarımız, yaptıklarınız çok kıymetli. Bizi büyüten, halkçı yanımızı gösteren sizin halkımız için yaptığınız çalışmalarınızdır."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (21)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
21 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN