Kültür Tarihi Dersi nedir, hangi konular olacak? Kültür Tarihi dersi kaçıncı sınıflarda olacak, hangi öğretmenler ders verebilecek? Kültür Tarihi dersi hakkında bilgiler

Kültür Tarihi Dersi nedir, hangi konular olacak? Kültür Tarihi dersi kaçıncı sınıflarda olacak, hangi öğretmenler ders verebilecek? Kültür Tarihi dersi hakkında bilgiler

Yeni eğitim öğretim yılı için hazırlıklar devam ederken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in açıklaması ile müfredatı yeni bir ders eklendiği söylendi. Yapılan açıklama doğrultusunda birçok kişi müfredatına eklenen yeni dersin ne olduğunu araştırmaya başladı. İşte 2022-2023 eğitim öğretim yılı müfredatına eklenen ders hakkındaki detaylar…

2020-2023 eğitim yılında öğrencilerin alacakları dersler için çalışmalar devam ediyor.Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni eğitim yılında müfredata yeni bir ders eklendiğini açıkladı.Milli Eğitim Bakanı katıldığı bir programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.Yeni eğitim döneminde müfredata Kültür Tarihi adlı bir dersin eklendiği söylendi. İşte 2022-2023 eğitim öğretim yılı müfredatına eklenen ders hakkındaki detaylar…

Müfredata yeni bir ders eklendi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katıldığı bir programda yeni eğitim yılı hakkındaki detayları paylaştı. Bakan Özer tarafından yapılan açıklama doğrultusunda okullarda yeni bir ders öğreteceği söylendi.

İstanbul'da Kadıköy Atatürk Fen Lisesi'nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kültür tarihi ile ilgili çalışmaların yapıldığını dile getirdi. Kültür Tarihi ile ilgili bir ders çalışması olduğunu söyleyen Özer, yeni müfredat oluşturmak için çalışmaların yapıldığını aktardı.

Mahmut Özer Açıkladı

İlk defa açıkladığını söyleyen bakan Özer, Kültür Tarihi adlı bir ders çalışmasının yapıldığını vurguladı. Yeni müfredat oluşturma çalışmalarının devam ettiğini aktaran Özer, her bir adımı birleştirecek olan okul yönetimini de kapsayan Kültür Tarihi ile ilgili çalışmaların yapıldığını ve zenginleştirildiğini söyledi.Mahmut Özer, Bununla ilgili hazırlıkların bitmek üzere olduğunun altını çizerek eğitimleri tamamladıktan sonra müfredata kazandırılacak yeni bir dersin olduğunu vurguladı.

Müfredata eklenecek olan Kültür Tarihi dersinin İngiltere ve Hollanda başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde de ders olarak okullarda yer aldığını biliniyor.

Kültür tarihi nedir?

Özellikle bazı özel okullarda yer alan Kültür Tarihi dersi yeni yapılan açıklama doğrultusunda devlet okullarında da yer alacak. Türkiye'nin her bölgesinde farklı kültür ve gelenekler yer alırken bunların günümüze kadar nasıl geldiğini açıklayan Kültür Tarihi dersi Türkiye'nin dört bir yanına anlatan bir ders olarak işlenecek. Hiç yaygın olarak verilmeyen bu ders bir yöreye ait kültürlerin ortaya çıkışını ve günümüze kadar geçirdiği değişim ve gelişimleri anlatmaktadır.

Kültür tarihi nedir

Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı açıklama doğrultusunda müfredatı eklenecek olan yeni dersi Kültür Tarihi olduğu bildirildi. Ancak dersin içeriği hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN