Back To Top
MHP'li Enginyurt'tan eski sağlık bakanına argo sözler

MHP'li Enginyurt'tan eski sağlık bakanına argo sözler

 - Son Güncelleme: 12.01.2020 Pazar 07:35
MHP\'li Enginyurt\'tan eski sağlık bakanına argo sözler
- A +

MHP Milletvekili Enginyurt'un isim vermeden bir sağlık bakanına sarf ettiği argo kelime, tartışma konusu oldu. Enginyurt, daha sonra hangi eski bakanı kast ettiğini sosyal medyadan açıkladı.

Ordu'da Gürgentepe Devlet Hastanesi ile ilgili konuşan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ismini vermeden bir sağlık bakanı ile ilgili olarak, 'yavşak' ifadesini kullandı.

Sosyal medyada paylaşılan videoda, arkadaşlarının kendisine Gürgentepe Devlet Hastanesi'nin Sağlık Bakanı aracılığıyla kapatıldığını aktardığını söyleyen Enginyurt, ismini vermediği bir sağlık bakanının boğazından tuttuğunu ifade ederek, " 'Lan' dedim 'Yavşak, hastane mi yaptın da kapatıyon' dedim. 'Sana on dakika süre veriyorum' " dediğini belirtti.

ESKİ SAĞLIK BAKANINA ARGO SÖZLER

Ordu'da Gürgentepe Devlet Hastanesi 1998 yılında açıldı. Gürgentepe Devlet Hastanesi'nin hangi sağlık bakanı aracılığıyla kapatılmak istendiği bilinmezken, videoda, MHP'li Enginyurt hangi sağlık bakanını kast ettiğini belirtmedi.

MHP'li Enginyurt'un söz konusu konuşması şu şekilde:

"Devlet hastanesini burada kapatmak istediler. Yazı yazmışlar, 'kapandı' diye. Beni aradı arkadaşlar, 'Başkanım bizim hastane kapandı'. Sağlık Bakanı da tam o an karşımda. Dedim ki, 'Sağlık Bakanı bizim Gürgentepe Devlet Hastanesini kapatmışsın'. 'Evet' dedi böyle çok ukala bir şekilde. 'Küçük yerlerde hastaneleri kapatıyorum'. Bunun boğazından tuttum, 'lan' dedim 'yavşak, hastane mi yaptın da kapatıyon' dedim. 'Sana on dakika süre veriyorum' dedim."

OSMAN DURMUŞ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

OdaTV'de yer alan habere göre, MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Enginyurt, olayın AK Parti döneminde değil, 57. hükümet döneminde gerçekleştiğini iddia etti. Enginyurt'un bahsettiği dönemin sağlık bakanı ise Osman Durmuş idi.

20-01/12/enginyurt.png

Enginyurt, söz konusu paylaşımında, "Olay 2000 yılında olmuştur. Gürgentepe Devlet hastanesi bu dönem de yeni açılmıştır. Olay AK Parti döneminde değil, 57. hükümet dönemin de gerçekleşmiştir" ifadelerini kullandı.

20-01/12/5b66aa28ae784925581ce80b.jpgOsman Durmuş

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN