O ilde gizemli zehirlenme paniği! Zehirlenen 23 kişi 65 gündür tedavi edilemiyor, 5'inin durumu ağır

O ilde gizemli zehirlenme paniği! Zehirlenen 23 kişi 65 gündür tedavi edilemiyor, 5'inin durumu ağır

Kilo kaybı, uzuvlarda hissizlik ve yürüyememe gibi şikayetlerle çeşitli hastanelere başvuran 23 kişinin zehirlendiği ortaya çıktı. 65 gündür hastanede yatan vatandaşlara henüz iyileşememesi, bölgede endişeye neden oldu. İşte, gizemli zehirlenme vakaları yaşanan o il...

Tokat'ın Çamlıbel ilçesinde bulunan yaklaşık 3 yıldır 75 kişinin ekmek kapısı olan ayakkabı imalathanesinde yaklaşık 65 gün önce 23 işçi zehirlenme belirtileriyle tedavi altına alınmıştı.

65 GÜNDÜR TEDAVİ EDİLEMEDİLER

Hastaneye başvuran işçilerde; kilo kaybı, uzuvlarda hissizlik ve yürüyememe gibi şikayetler bulunuyordu. Tokat'ta çeşitli hastanelerde tedavi altında olan hasta işçilerin yanı sıra Ankara'da bulunan çeşitli hastanelere sevkler yaşanmıştı.

Yaklaşık olarak 65 gündür hastanelerde tedavi altında olan işçilerin belirtilerine tanı bulunamazken hastalar taburcu olmaya başladı.

Çalıştıkları fabrika da zehirlendikleri düşünülen 23 hasta işçiden 18'i kaldıkları hastanelerden taburcu edilirken, durumlarında değişme olmadığı ve fizik tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

tokat-camlibel-gizemli-zehirlenme-vakalari.jpg

ÜRETİM DURDURULDU, İMALATHANE KAPATILDI

Zehirlendikleri düşünülen 23 hastadan 5'i ise durumlarının ağır seyretmesinden dolayı kaldıkları hastanelerden taburcu edilmedi. 23 işçinin zehirlendiği ayakkabı imalathanesiyse kapalı olarak kalmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerdeyse hastanelerde tedavi altında olan 23 işçinin zehirlenme nedeninin imalathanede kullanılan hekzan maddesinden kaynaklı olduğu üzerinde durulduğu iddia edilmişti. Ancak bu iddia da bir gelişme olmadığı kaydedildi.

tokat-camlibel-gizemli-zehirlenme-vakasi.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN