Resmi Gazete’de yayınlandı! Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne öğretim görevlisi alınıyor! Son Başvuru 16 Kasım

Resmi Gazete’de yayınlandı! Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne öğretim görevlisi alınıyor! Son Başvuru 16 Kasım

Üniversitede öğretim görevlisi olmak isteyen pek çok kişi araştırmalarına devam ederken Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’nden açıklama geldi. Resmi Gazete’de yayınlanan karar doğrultusunda Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne öğretim üyesi alınacağı bildirildi. Son başvuru 16 Kasım 2022.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan bilgilendirme doğrultusunda üniversitenin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanun maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacağı bildirildi. Başvuru yapacak olan adaylardan 657 sayılı kanun 48. maddesinde yer alan genel şartlar istemiyor. Başvuru yapan kişilerin "Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma ilkeleri ile İlgili Yönerge"sinde yer alan özellikleri taşıması gerekmektedir.

BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

Doktor öğretim üyesi kadrosu için başvuru yapacak olan kişiler kurum içi başvurularda http://bys.ktu.edu.tr/ adresini kurum dışı başvurularda ise https:Wonline.ktu.edu.tr/ adresini kullanmaktadır. Başvurular elektronik ortamda yapılacak. 2547 sayılı kanunun 23. maddesinde yer alan şartlara göre alımlar yapılırken başvuru dilekçesinde başvurulan kadronun belirtilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte adaylar 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, ÖSYM Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı Örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı Personel Daire Başkanlığına göndermesi gerekmektedir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi

ALIMLAR İÇİN GENEL AÇIKLAMA

Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için başvuru yapacak olan kişilerin YDS'den 65 veya eşdeğerliği kabul edilen bir puan alması gerekmektedir.

Kamu kurumunda çalışan kişilerin çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesinin müracaat belgeli içerisinde yer alması gerekmektedir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanması gerekir.

Başvurular Resmi Gazete’de ilan edilen tarihten itibaren 15 gün içerisinde yapılmaktadır.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN