Sadettin Tantan'dan Sedat Peker'in anlattığı uyuşturucu trafiği için çarpıcı açıklama

Sadettin Tantan'dan Sedat Peker'in anlattığı uyuşturucu trafiği için çarpıcı açıklama

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, organize örgüt lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolarla ortaya çıkan uyuşturucu trafiğine ilişkin konuştu. Tantan, bu konunun Erdoğan'ın tek bir talimatı ile çözülebileceğini belirterek, "Kimlerin kimi kullandığı belli değil mi?" diye sordu.

Organize örgüt lideri Sedat Peker'in yurt dışından bölümler halinde yayınladığı videolar gündemdeki sıcak yerini koruyor. 

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan da, Sedat Peker'in açıklamalarına ilişkin SÖZCÜ TV Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş'ın sorularını cevapladı. Özellikle Peker'in açıklamaları ile ortaya çıkan Kolombiya-Panama-Türkiye arasındaki uyuşturucu trafiğine dikkat çeken Tantan'ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

"İçerideki çatışmanın yansıması olarak önümüze düşmüş vaziyette. Aslında söylemeye çalıştığı şeyler bilinen bir takım şeyler. Mesela Kolombiya'dan Panama'dan kalkan gemilerin Türkiye'ye hangi limanlara geldiği, kimlerin alacağı falan hepsi batı medyasında yazılıp çiziliyor. Türkiye'de de bu gündemde fakat bunun üzerine gitmesi gereken özellikle Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanlığı…

'BUNLAR HER ALANDA VARDI'

Devlet-mafya ilişkilerinde bugüne kadar bunlar olagelen şeylerdi ama neden geliyordu? Çünkü orada geçmişte bunlar çok sınırlı sayıdaydı. Bunlar her alanda vardılar, yok değillerdi. Ama bugün baktığımız zaman 19 yıllık süreç içerisinde organize bir şekilde, örgütlü bir şekilde ülkeye hakim oldu hem legal anlamda hem illegal anlamda. Bu çatışma bir takım şeyleri açığa çıkaracak bu artık kaçınılmaz bir şey.

'ERDOĞAN'IN TEK EMRİ İLE BU KONU ÇÖZÜLÜR'

Türkiye kendi kendine yıkamaya başladı, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Süratli bir şekilde eğer bu konunun çözülmesini istiyorsa başta Cumhurbaşkanı emir verip görev ifade edebilir hem Cumhuriyet Savcıları hem İçişleri Bakanı bu konu üzerine süratle gider ve burada alıcılar ortaya çıkarılır.

'KİMLERİN KİMİ KULLANDIĞI BELLİ DEĞİL Mİ?'

Özellikle kokainin Türkiye'de kimler tarafından kullanıldığını, bunlara kimlerin aracı olduğunu kimlerin zenginleştiğini ortaya çıkarır. Çok zor bir şey değil daha düne kadar eroin kaçakçılarının, uyuşturucu kaçakçılarının İstanbul sokaklarında kimin kimi öldürdüğü belli değil mi? Kimlerin kurşunladığı, hepsi açığa çıkmadı mı? Çoğu da yurt dışına kaçırıldı. Kimlerin kimi kullandığı belli değil mi?

'MENFAATLER BAKIMINDAN BİR ÇATIŞMA OLDUĞU BELLİ'

Menfaatler bakımından bir çatışma olduğu belli. Kimleri çıkarları bakımından kendi statüsünün devam etmesini istiyor. Hakimiyet gücünün devam etmesini istiyor. Hakimiyet gücünün devam etmesi için de kendi etrafındaki beslediği elamanların ihtiyaçları var o da onları besliyor. Nasıl ki cemaatlerde cemaatlerden beslenen insanların orada insan kaynakları oluşuyorsa aynı şekilde siyasette de mafyamsı yapılar da oradan beslenen insanlar da o statüyü kaybetmek istemiyorlar. Sedat Peker de kaybetmek istemiyor diğer bürokratlar da kaybetmek istemiyor.

'ÇATIŞMANIN YANSIMASI ORTALIĞA DÖKÜLMÜŞ VAZİYETTE'

Tabi ki AKP yandaşları zenginleşirken cemaatler de, bürokratlar da, belli iş adamları da aşırı zenginleştiler. Hiçbir şey yapmadan, ülkenin kaynaklarını kendi üzerlerine geçirerek zenginleştiler, Türk halkını fakirleştirdiler. Şimdi çatışmanın yansıması ortalığa dökülmüş vaziyette.

Tabi ki devletin derinliklerinde namuslu, düzgün insanlar da bir şekilde Türkiye'nin geleceğinden rahatsız oldukları için tehlikeyi gördükleri için de bir şekilde Sedat Peker ve diğerleri gibi daha başka bir sürü insan var ortaya çıkmamış, çıkması beklenen onların devletin içinde de beslediği bir sürü insanlar var.

'BUNLARIN TEMİZLENMESİ GEREKİYOR'

Siyasetçisinden hakiminden, bürokratına, iş adamına kadar bunların hepsi biliniyor. Bunların temizlenmesi gerekiyor. Şimdi Fethullah Gülen hareketiyle mücadele edilebildi mi zannediyorsun? Edilemedi. Hâlâ uzantısı varsa ve tehdit olarak devam ediyorsa hala Fethullah Gülen hareketi içerisinde çatışmalar başlamışsa, çatışmanın altında yatan menfaat. Geçmişte de bu menfaat çatışmalarından dolayı Türkiye çok kaybetti şimdi daha organize bir şekilde ki bu soygun düzeninden dolayı çok şey kaybediyor.

'TÜRKİYE BUNU BİR ANDA ORTADAN KALDIRABİLİR'

Türkiye bunu bir anda ortadan kaldırabilir. Hem örgütü ortadan kaldırabilir hem de illegal anlamdaki mafyamsı yapıları bir anda ortadan kaldırabilir. Türkiye Cumhuriyeti devleti öyle ufak bir devlet değil ki güçlü bir devlet, potansiyel gücü, nitelikli insan gücü yüksek bir devlet, yurt dışında yurt içinde namuslu insan gücü yüksek bir devlet. O bakımdan da sizin gibi kanalların çoğalması, halkın bilinçlenmesi halkın ülkesine geri dönmesi için muhalefet partileri de milletvekilleri de iktidar sahipleri de onların ülkesine halkına geri dönmesi için baskı yapması gerekiyor."

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (10)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
10 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN