CHP lideri Özel yayın politikasını eleştirdi: TRT'yi cenazemde istemiyorum

CHP lideri Özel yayın politikasını eleştirdi: TRT'yi cenazemde istemiyorum

CHP lideri Özel, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özel, TRT'nin yayın politikasını eleştirerek "Genel Merkez yanarsa haber yapacaklar herhalde. Beni de ölürsem cenaze törenimi verecekler herhalde. Bir gün ölürsem TRT'yi cenazeme istemiyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında konuştu. Özel gündeme ve seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özel, TRT'nin yayın politikalarına işaret ederek "Yapmış oldukları yayında tarafsız davranacaklarını bu Meclis talimat vermiş. İşte AKP'nin bir kamu televizyonunu kendi yayın organı haline getirdiğinin göstergesi. Genel Merkez yanarsa haber yapacaklar herhalde. Beni de ölürsem cenaze törenimi verecekler herhalde. Bir gün ölürsem TRT'yi cenazeme istemiyorum" dedi.

Özel'in açıklamalarından satır başları şöyle:

TRT'Yİ CENAZEME İSTEMİYORUM

"Anayasa diyor ki 'TRT özerktir ve tarafsızdır.' O tarafsız TRT, Murat Kurum 29 dakika Ekrem İmamoğlu 0, Hamza Dağ 26 dakika Cemil Tugay'a 0, Turgut Altınok'a 17 dakika Mansur Yavaş 0. Yapmış oldukları yayında tarafsız davranacaklarını bu Meclis talimat vermiş. İşte AKP'nin bir kamu televizyonunu kendi yayın organı haline getirdiğinin göstergesi.

1kapak-005.jpg

1 Ocak'tan bu yana Recep Tayyip Erdoğan 2 bin 952 dakika bana 43 dakika. Genel Merkez yanarsa haber yapacaklar herhalde. Beni de ölürsem cenaze törenimi verecekler herhalde. Bir gün ölürsem TRT'yi cenazeme istemiyorum."

TRT YAYINI KESTİ

Özgür Özel, TRT'yi eleştirdiği anda konuşmayı canlı yayınlayan TRT Haber yayını kesti.

Özel konuşmasına şöyle devam etti:

İDLİB'DEKİ 34 CANIMIZIN HESABINI SORMADIN

"İdlib'deki 34 canımızı hangi ülkenin savaş uçakları taarruzla şehit etti? Sen onların nasıl hesabını sormadın. Seni kapıya koyanlara en yakın dost diyorsun. Günü geldiğinde hesap soracağız.

ANAGOLD'UN VERGİ CEZASININ SİLİNMESİ

2023 mayıs seçimlerinden bu yana TBMM Genel Kurulu'na 44 tane maden teklifi geldi ve yasalaştı. İçinde madencilerin iş sağlığı ile ilgili tek bir madde yok. Murat Kurum'un imzasıyla ÇED raporunun verilmesi, daha sonra Erdoğan'ın imzasıyla Anagold'un vergi cezasının silinmesi. Böyle bir vicdansızlık, kayırmacılık. Bunu yapanlar milletin karşısına çıkıp "milletimizi ezdirmeyiz" diye açıklama yapıyorlar.

İSRAİL'LE TİCARET UTANCI

Madrid'de Sosyalist Enternasyonal zirvesindeydik. Orada da söyledim, Hamas'ın yaptığına karşı İsrail'in cevabı sivilleri hedef almıştır. Ukrayna'daki çocuklar da bizim, Gazze'deki çocuklar da bizim. Gelin bu mezalimi bitirelim dedim.

Ben bunları söylerken Erdoğan Sakarya'daydı. İsrail'le ticaret utancı sonlandırılsın diye pankart açıldı. Apar topar toplatıldı. Pankartı açanlar biliyordu ki bu utancı, Recep Tayyip Erdoğan ailesi yapıyordu.

31 MART'A KADAR HER ŞEYİ BASTIRIYORLAR

31 Mart seçimlerinden sonra kemer sıkma, zamlar ve tasarruf genelgeleri ardı ardına gelecek. 31 Mart'a kadar her şeyi bastırıyorlar. Ramazan pidesi fiyatı 15 lira yapılmış. Pide yüzde 50 zamlanmış. İşin içinde bir oyun var. Geçen sene 300 gram pide 10 lira, bu sene 250 gram pide 15 lira. Zam yüzde 80. Hani enflasyon yüzde 64'tü.

AF YETKİNİ DOMUZ BAĞCILARA KULLANIYORSUN

Bugün 28 Şubat sürecinde yaşananların muhalefet açısından her gün yaşandığı bir sürece girdik. 28 Şubat'ın geçmişte yarattığı mağduriyetlere hep birlikte tavır almaya devam ediyoruz. Ama 28 Şubat'ın başka mağdurları daha var.

84 yaşında Çetin Doğan yatıyor. Kimini ben ziyaret ettiğimde yanağı delikti, beslenemiyordu, kanserdi, kimi tek başına yürüyemiyordu. Bu neyin kini? Sen 28 Şubat sürecinin zaten dümen suyuna girdin. Sen Amerikan destekli bir projenin Amerikan destekli bir figürüsün. Af yetkini domuz bağcılara, Sivas canilerine kullanıyorsun. Ama bu insanlara hala kin duyuyorsun.

TÜRKİYE İTTİFAKI

Bir yandan da Erbakan'ın milli görüş gömleğini çıkarıp başka şeyler kuşananlar, Erbakan'ın siyasi çizgisine husumet duyarken, 14 Mayıs seçimlerinde Fatih Bey'in siyasi hareketine sarılmıştı iktidarda kalabilmek için. Bu seçimde 'Biz ayrı giriyoruz' dediler. Bizim de eski ittifak ortaklarından ayrılanlar var. Biz iki kelimeyle cevap veriyoruz, canları sağ olsun.

Çünkü biliyoruz ki eski dosttan düşman olmaz. İki taraf da ittifak ortağından ayrılmış, biz iyi insanlar diyoruz, yakasında güneş olan birini görünce gidip sarılıyoruz, bir yandan hocasının emaneti ve ittifak ortağına ağzına geleni söyleyen ve "sirk cambazı" diyen Erdoğan, kendisine soru soran A Haber'e "Kendine gel, haddini bil. Ben onların adını ağzıma almam" diyor.

Cumhur İttifakı, renkleri koyu gri, kasvetli bir ittifaktır memleketin tepesine çökmüş. Bir gün hangi yüreğe ateş düşüreceklerini bilemezsiniz. Bir korku ve suç ittifakıdır Cumhur İttifakı, Bunların gücünü dengelemenin tek yolu 31 Mart'ta Türkiye İttifakı'dır."

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (7)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
7 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN