Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aile konusunu anayasal zemine oturtalım; zayıf aile, güçlü milleti de zayıflatır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aile konusunu anayasal zemine oturtalım; zayıf aile, güçlü milleti de zayıflatır

Gaziantep'te 'Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin başörtüsüne anayasal güvence teklifini samimi bulmadıklarını belirterek, "Aile konusunu anayasal zemine oturtalım. Güçlü aile güçlü milletleri doğurur. Güçlü aileler oluşturalım ki güçlü millet olduğumuz ortaya çıksın. Zayıf aile, güçlü milleti de zayıflatır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te Panaroma 25 Aralık Müzesi'nde katıldığı 'Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda Buluşması'nda açıklamalarda bulundu. CHP'nin başörtüsü teklifine ilişkin değerlendirmede bulunan Erdoğan, "Teklifini vermeye hazırlandığımız son anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza ve insan fıtratına yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız. Kadını hayatın her alanında desteklerken, aileyi de en güçlü şekilde ayakta tutup geliştirecek bir politika takip etmenin kararlılığı içindeyiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle:

Gaziray'ın açılışını yaptık. Gaziray ile birlikte Gaziantep çok çok önemli bir esere sahip oldu. Iraklar artık yakın oldu. Gaziantep, Gaziray ile raylı sistemle çok önemli bir zenginliğe sahip oldu.

TÜVASAŞ, Sakarya'da üretimi yapılan yerli vagon sanayinin önemli bir merkezi. TÜVASAŞ ile adım atılacak, Gaziantep bu eserinin vagonlarını yurtdışından değil Sakarya'dan temin etmiş olacak.

kadinlarla-buyuk-turkiye-yolunda-bulusmasi-1.jpg

"GAZİANTEP'İN İHRACAT RAKAMLARI, ANKARA'YI GEÇTİ"

25 Aralık Panorama müzesi, açılışında bulunduğum bir müze. Anadolu'da bu tür müzelere pek rastlamıyoruz. Gerekse panorama, gerekse Zeugma müzesi, onun açılışını da bizzat yapmıştım. Zeugma ayrı bir zenginliğe sahip olan bir yer.

Gaziantep'in başını çeken şu andaki Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı, Borsa Başkanı ile toplantı yaptık. 10 milyar doları bulan ihracat skalası ile hedefi yükseltmişler, daha büyük hedefleri var, ayda bir milyar dolar hedefini kendilerine vermiştik. Onlar da bunu kendilerine hedef olarak belirlediler. Yılda 12 milyar dolar ile Ankara'yı geçmiş durumda, daha da ileri konuma ulaşacak.

kadinlarla-buyuk-turkiye-yolunda-bulusmasi-2.jpg

"GAZİANTEP, KADIN HAREKETİNE ÖRNEK OLUYOR"

Burası refahın sembolü haline gelmiş bir şehir konumunda. 2 üniversitesi ile sağa sola latifesini de yapıyor. yıllardır mazlumlara ve mağdurlara kucak açan Gaziantep'in verdiği insanlık dersinin tarifi mümkün değildir. Kadın hareketi noktasında da Fatma Hanım da buradaki hanım kardeşlerimize örnek teşkil etmesi bakımından başarılı.

kadinlarla-buyuk-turkiye-yolunda-bulusmasi-3.jpg

"GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ MİLLETİ DOĞURUR"

Anayasa'dan yasalara kadar hukuki zeminde yaptığımız reformlarla kadınlarımızı güçlendirirken aslında ülkemizin potansiyelini de büyütüyoruz.

Şu anda bizim aile konusunda bir adım atıyoruz. Yasal düzenleme muhalefetin önümüze geldiği dönemde biz yasal düzenlemeyi samimi bulmadığımız için bu işi anayasal düzenlemeye taşıyalım, olayı başörtüsü olayından çıkartarak bunun yanında aile konusunu da anayasal zemine oturtmak suretiyle ailede herhangi bir sıkıntıya fırsat vermeyecek şekilde aile kavramını buraya yerleştirelim.

Muhalefet herhalde bundan endişe etmiş. Sayın Başkan aile kavramı ile ne demek istiyor? Burada endişe edilecek bir şey yok. Güçlü aile güçlü milletleri doğurur. Zayıf aile, güçlü milleti zayıflatır. Güçlü aileler oluşturalım ki güçlü millet olduğumuz ortaya çıksın.

Teklifini vermeye hazırlandığımız son anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza ve insan fıtratına yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız. Kadını hayatın her alanında desteklerken, aileyi de en güçlü şekilde ayakta tutup geliştirecek bir politika takip etmenin kararlılığı içindeyiz.

Bu konudaki çalışmaları arkadaşlarımız yürütüyor. İnşallah Türkiye Yüzyılı'nı da kadınlarımızla inşa edeceğiz.

kadinlarla-buyuk-turkiye-yolunda-bulusmasi-4.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (9)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
9 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN