Erdoğan 28 Mayıs'ı işaret ederek muhalefete yüklendi: Kılıçdaroğlu'nun çektiği eziyete son vereceğiz

Erdoğan 28 Mayıs'ı işaret ederek muhalefete yüklendi: Kılıçdaroğlu'nun çektiği eziyete son vereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen “Güçlü Sanayi Güçlü Türkiye İstanbul Buluşması” programında konuştu. Açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Kendi partilileri dahil kimsenin bu kişiyi taşıyacak mecali kalmadı. Pazar günü seçimlerin ardından Kılıçdaroğlu’nun da çektiği eziyete son vereceğiz. 15 seçim bizimle yarışa girdin hepsini kaybettin" dedi.

28 Mayıs'ta Türkiye sandık başına giderek cumhurbaşkanını seçecek. Pazar günü gerçekleşecek seçim için son birkaç gün kala adaylar çalışmalarını sürdürüyor. Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen “Güçlü Sanayi Güçlü Türkiye İstanbul Buluşması” programına katılarak açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından başlıca satır başları:

14 MAYIS’IN TAMAMLAYICISI 28 MAYIS

"2023’ü Türkiye Yüzyılı'na birlikte hazırladık. Şimdi de yeni bir geleceğin kapısında sizlerle birlikteyiz. 14 Mayıs sıradan bir tarih değil. 14 Mayıs’ta 1950’nin yeni bir yapılanmasını gerçekleştirdik ve milletimizin teveccühünü kazandık fakat kılpayı da olsa yetmedi. Milletimiz 14 Mayıs’ın tamamlayıcısı olan 28 Mayıs’ı farklı bir oranla bu kardeşinize tevdi edecektir diye ümit ediyorum.

Milletimiz parlamentoda tercihini 323 vekille Cumhur İttifakı’ndan yana kullandı.

İSPATLAYAMAZSAN NAMERTSİN

Terör örgütleriyle gizli açık iş tutanlara gönlünün kapalı olduğunu açıkça göstermiştir milletimiz. Sayın Kılıçdaroğlu TRT’deki açıklamasında bizim terör örgütleriyle görüşmeler yaptığımızı söylüyor. Bunu ispatlayamazsan namertsin.

Biz terör örgütleriyle görüşme değil, onları inlerinde vurmakla görevli olduk.

Sen ise Kandil’den aldığın talimatla bunların parti binalarına bile değil, parlamentoda odalarına gidip görüşme yapıyorsun ve beraber yol haritanı çiziyorsun.

Bizim terör örgütleriyle görüşmemiz söz konusu değildir. İspat sana aittir.

Sen tam aksine sınır ötesinde bile teröristlerle nasıl adım atılacağının dahi görüşmelerini dirsek dirseğe yürüdüğün HDP ile yaptın.

SANA YALAN ŞÖHRETLİĞİ YETER

Akşam yalan, sabah yalan hayatın bununla geçiyor. Bir de bizi televizyona çağırıyorsun. Sana yalan şöhretliği yeter.

Defne’de 2 ayda 3 ayda yapacağız dediğimiz hastanenin açılışını yaptık. Gidip bir de hastaneyi görseydin Hatay’a gitmişken.

Biz yapacağımızı konuşuruz. Ama artık ortada masa falan da kalmadı nereye vuracaksın. Muhalefette ortalık toz duman.

ÇEKTİĞİ EZİYETE SON VERECEĞİZ

Kendi partilileri dahil kimsenin bu kişiyi taşıyacak mecali kalmadı. Pazar günü seçimlerin ardından Kılıçdaroğlu’nun da çektiği eziyete son vereceğiz. 15 seçim bizimle yarışa girdin hepsini kaybettin.

Erdoğan’a teröristlerden destek mesajı yayınlanmıyor. Biz böyle bir desteği istemeyiz. Bize milletimizin desteği yeter.

300 milyar doları Londra’daki tefecilerden alıp getirecekmiş... Böyle de yalan mı olur. Londra’nın tefecileri olsa olsa esrar, eroin kaçakçılarıdır. Sana delikli 2,5 kuruş bile göndermezler.

GÖNÜLLÜ ŞEKİLDE GİDİŞİNİN ALTYAPISINI OLUŞTURUYORUZ

Kuzey Suriye’de briket evler yaptık. Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yaptık. Katar destekli, 1 milyon mülteci alabilecek kapasitede, yine Suriye’de konut çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’deki Suriyelilerin buralara gönüllü şekilde gidişinin altyapısını oluşturuyoruz.

Yaptığımız işin insani, vicdani ve İslami bir yönünün olması gerekir diye inanıyoruz.

14 Mayıs'ta yarım kalan işimizi tamamlayacak ve gece gündüz çalışacağız.

BENİM MİLLETİM BUNLARA OY VERMEZ

Bu Selo kim? Şimdi diyor ki Selo'yu çıkarmak istiyorsanız bana oy vereceksiniz.

Benim milletim bunlara oy vermez. Çünkü benim milletim millidir, yerlidir, vatanseverdir. Asla sizlere yol vermez. Ve bunların hesabını pazar günü soracaktır. Rabbim. insana ancak çalıştığı kadar vardır diyor. Biz çalıştığımızın karşılığını alarak yol yürümek olduğunu biliyoruz.

SEN PAZARTESİ GÜNÜNDEN SONRA HALİNE BAK

Sizler iş insanları olarak hesabı kitabı biliyorsunuz. Düşünsenize yüzde 1'i bile bulmuyorlar. 40 milletvekili aldılar. Hani sen hesap uzmanıydın. Sana kalan milletvekili sayısı mukayese edilemeyecek kadar az. Sen pazartesi gününden sonra haline bak.

Bay Bay Kemal referansın ne onu söyle. Bizim referansımız ortada. Haliç kokudan geçilmiyordu ama Haliç’ten Alibeyköy’deki taş ocağına deplase ettik ve o taş ocağı şimdi çocuklar için oyun parkı. Haliç’in kenarındaki şu anda Kongre Merkezi olan yerin temelini attık. Allah rahmet eylesin Kadir Topbaş arkadaşımız görevi devraldığında bugünkü haline getirdi.

SÖZDE SANATÇILAR BURASI YIKILIRSA YAPILMAZ DİYORLARDI

Atatürk Kültür Merkezi, sözde sanatçılar burası yıkılırsa yapılmaz diyorlardı. Muhsin Ertuğrul ile ilgili de burası yıkılırsa yapılmaz diyorlardı. Belediye Başkanlığımız döneminde yapıldı, daha büyüğünü yaptık, daha güzelini yaptık.

Gerektiğinde her türlü riski alarak canımızı tehlikeye atmaktan çekinmedik ama hiçbir zaman ülkemizin, milletimizin hakkını yedirmedik. Doğu Akdeniz’den Mavi Vatan’a hiçbir yerde geri adım atmadık.

Türkiye’nin hayrına olacak her teklifi değerlendirdik. Ama siyaseti asla at pazarlığı olarak görmedik. Cumhur İttifakı bir ortak değerler ittifakıdır. Vatanın bekasını her şeyin önünde görenlerin çatısıdır.

CHP’NİN KAPISINA DAYANAN HERKES İSTEDİĞİNDEN FAZLASINI ALDI

Cumhur İttifakı bir ortak değerler ittifakıdır. Vatanın bekasını her şeyin önünde görenlerin çatısıdır. Ülkemizi her alanda tarihinin en başarılı çalışmalarıyla tanıştırdık. Elinde boş senetle CHP’nin kapısına dayanan herkes istediğinden fazlasını alarak kalktı. Ne yaparsanız yapın terör örgütleriyle iş birliğinizi unutturamayacaksınız.

Ülkemizin son 21 yılının kıymetini en iyi sizler biliyorsunuz. Bu dönemde sanayicimiz uzun dönemli planlar yapabilme imkanına bizimle ulaştı.

Covid 19 döneminde dünya ekonomisi derinden sarsılırken sizin dik duruşunuza şahit olduk.

İSTİHDAM 32 MİLYON SINIRINA DAYADI

İstihdamı 32 milyon sınırına dayadığınızı biliyoruz. Finansal taleplerinizin, iş gücü ile ilgili beklentilerin hepsini biliyoruz. Bunların çözümünü de biz sağlayacağız.

Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına yükselteceğimize inanıyoruz. Ülkemizdeki organize sanayi sayısı 353’e ve istihdam da 2,5 milyona çıktı. 9,6 milyar TL destek ödemesi yaptık bu yıl itibarıyla. 261 milyar TL sabit yatırımın ve 110 bin ilave istihdamın önünü açtık.

Türkiye Yüzyılı'nı da sizlerle beraber inşa edeceğiz. Bunun için sizlerden Pazar günü sandığa sahip çıkmanızı istiyorum."

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (10)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
10 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN