Uçakta yolcularla tartışan Nebati'den ilk açıklama: İsim vermeden CHP'li vekili suçladı

Uçakta yolcularla tartışan Nebati'den ilk açıklama: İsim vermeden CHP'li vekili suçladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, THY uçağını beklettiği düşünülerek yolcular tarfından tepki alınca tartışmış ve “Hazmedin kardeşim! Seçimi AK Parti kazandı, Cumhurbaşkanı Erdoğan kazandı” karşılığını vermişti. Nebati sosyal medyada videosunun tepki çekmesinin ardından açıklama yaparak ‘efendilik taslamadığını’ söylerken ismini vermediği bir CHP’li milletvekilini suçladı.

THY’nin Ankara-İstanbul uçağında Nebati ile bazı yolcular arasında ‘bekletilme’ tartışması çıkmıştı. Uçağın Nebati yüzünden bekletildiğini düşünen kimi yolcular tepki göstermiş; Nebati de yolculara “Hazmedin kardeşim! Seçimi AK Parti kazandı, Cumhurbaşkanı Erdoğan kazandı” karşılığını vermişti.

Independent Türkçe’nin özel haberinde yolculara çıkışan Nebati ayrıca, “Her zaman uçağa en son bakan biner. Kaybetmişler ondan sonra gelip örgütlüyorlar. Hadi be... Bu da yeni moda. Gidin kaybettiğiniz yerlerde niye kaybettiğinize bakın” sözlerini sarf etmişti.

İYİ Partili Lütfü Türkan da videoyu paylaşarak tepki göstermişti.

NEBATİ’DEN UÇAK TARTIŞMASINA AÇIKLAMA

Görüntüler sosyal medyadan yayılınca Nebati’den açıklama yaparak ‘Milletin efendisi olmak’ gibi bir hedeflerinin olmadığını ve uçağın hava muhalefeti nedeniyle geç kalktığını savundu.

İsmini vermediği bir CHP’li milletvekilini de suçlayan Nebati Twitter’da paylaşım yaparak açıklama yaptı.

Nebati’nin paylaşımı şöyle:

“29 Mayıs 2023 Pazartesi günü akşam saatlerinde, benim de yolcusu olarak yer aldığım Ankara-İstanbul uçağında yaşananlar, kamuoyuna tamamen çarpıtılarak yansıtılmıştır. İki gündür konuyla ilgili manipülasyonun devam etmesi üzerine, kamuoyunu doğru bilgilendirmek için bir açıklama yapmak zaruri hale gelmiştir.

Öncelikle, uçağın kalkış saatinde yaşanan gecikmenin şahsımla hiçbir ilgisi kesinlikle yoktur. Rötar yaşanmasının tek sebebi, diğer yolcularla birlikte bana da bildirilmiş olduğu üzere hava muhalefetidir. Kaldı ki ben uçakta yerimi aldıktan sonra bazı diğer yolcuların da binişlerini gerçekleştirmeye devam ettikleri, kaydedilen görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır.

Uçaktaki yerimi aldığım esnada, bir CHP milletvekilinin provokatif yönlendirmesi sebebiyle, millet iradesini içine sindirememiş bir grubun sözlü sataşmasına maruz kaldım. Gecikmenin sebebi hava muhalefeti olmasına rağmen, sanki benden kaynaklanıyormuş gibi bir algı yaratmaya çalışarak olmadık suçlamalarda bulundular. Bunun üzerine, bu şahıslara yaşanan rötarın sebebini ve milletimizin demokratik tercihlerini artık kabullenmeleri gerektiğini açık ve net bir şekilde hatırlattım. Bu hatırlatmayı da sadece bu birkaç şahsa yönelik yaptım.

'21 YILDIR EFENDİLİK TASLAMADIK HİZMET ETTİK'

Asla unutulmamalıdır ki bizler, 21 yıldan bu yana milletimize efendilik taslamak şöyle dursun, tam tersine hizmetkar olmak, ülkemize asırlık eserler kazandırmak için gece gündüz çalışan bir siyaset anlayışının neferleriyiz. Bu sebepledir ki kötü niyetli hiçbir algı operasyonu, milletimizle asla aramıza giremeyecek, kopmaz gönül köprülerimize asla zarar veremeyecektir. Bu durum, geride bıraktığımız seçim sonuçlarıyla da zaten milletimiz tarafından bir kez daha tescillenmiştir.

Sorumlu gazetecilik anlayışı ve basın ahlakıyla hiçbir şekilde bağdaşmayan, tamamen bir algı operasyonundan ibaret bu çirkin çarpıtmaları milletimizin takdirine bırakıyor, bu malum çevreleri, yalanlar üzerine asla siyaset inşa edilemeyeceği gerçeğini artık kabullenmeye davet ediyorum.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (6)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
6 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN