Yıllar sonra ilk kez görüldü! Herkes korkulu gözlerle ona baktı ama... Sonrası çok sevindirici

Nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvan, uzun zaman sonra ortaya çıktı. Bölge halkının 'su iti' adını verdiği su samuru, bir vatandaşın cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi. İşte o anlar...

Bayburt'ta Çoruh Nehri'nin canlı varlığı içerisinde yer alan, sansargiller familyasından olan, nehir ve göl kıyılarında yaşayan su samuru uzunca bir zaman sonra yeniden Çoruh Nehri kıyılarında görüldü. Bayburtlu vatandaşların ilgisini çekmeye devam eden su samuru, Ziya Dalkılıç tarafından görüntülendi.

bayburtta-su-iti-goruldu-2.jpg

NESLİ TÜKENMEKTE OLAN 'SU İTİ' YILLAR SONRA GÖRÜLDÜ

1990'lı yıllarda hayatın bir parçası olan, sonraki yıllarda Çoruh Nehri kıyılarının imara açılmasının ardından diğer canlılarla birlikte bu değişiminden etkilenen su samuru artık şehir merkezinde nadiren görülebiliyor.

Bayburt halkının 'su iti' diye de tarif ettiği su samuru bu kez Bent Köprüsü köprü yakınlarında bir vatandaşın dikkatini çekti.

bayburtta-su-iti-goruldu-1.jpg

Ziya Dalkılıç, telefon kamerasıyla görüntülendiği su samuru, Bent Köprüsü yakınında çalılar arasındayken kendisine yönelen adımlardan tedirgin olarak Çoruh Nehrine daldığı görülüyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN