Beyin hızını artırmak için optik illüzyon bulmaca: Resimdeki 8 gizli nesneyi 15 saniyede bulabilir misin?

Beyin hızını artırmak için optik illüzyon bulmaca: Resimdeki 8 gizli nesneyi 15 saniyede bulabilir misin?

IQ'nuzu test etmek için optik İllüzyon: Gözlem becerisi yüksek olan kişiler bu optik illüzyonu kısa süre içinde çözebilir. İnsanların sadece %2'si resimdeki 8 gizli nesnenin tamamını 15 saniye içinde tespit edebilir. Sen yapabilir misin?

Bu optik illüzyon görüntüsü, sincapların oynadığı ve bir ağacın dalında bir kuşun oturduğu bir bahçedeki bir ağacın siyah-beyaz bir taslağıdır. Bu illüzyonda, resimde çok sayıda yaprak, hayvan ve ot görebiliriz ve resimde bir yerde saklanan 8 nesne vardır. İllüzyon, izleyicileri resmin içine gizlenmiş 8 Nesneyi bulmaya zorlar. Bu görseldeki saklı balığı insanların sadece %2'sinin bulabildiği iddia edildi. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi bilmenin iyi bir yoludur.

1-004.jpg

İNSANLARIN SADECE %2'Sİ 8 GİZLİ NESNEYİ BULABİLİYOR!

Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel illüzyonlar gibi birçok optik illüzyon türünü görmüş olmalısınız . Optik bir illüzyon, bir nesnenin veya çizimin veya beynin şeyleri algılama biçimine meydan okuyan insanların zihin büken, derinden büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Böyle akıllıca bir örnek, resimde 8 nesnenin gizlendiği resimde görülebilir.

15 SANİYEDE 8 GİZLİ NESNEYİ TESPİT EDEBİLİR MİSİN?

Gizli nesneleri tespit etmekte zorlanıyorsanız, onları net bir şekilde görmenin bir püf noktası var. Bir ağaç boyunca sincapların oynadığı bir bahçenin bu optik yanılsaması, görme yeteneğinizin gerçekten ne kadar iyi olduğunu ortaya çıkarabilir. Hala gizli nesneleri bulamıyorsanız, işte bu beyin yıpratıcı optik illüzyonun cevapları.

1. Balık - Balık yaprakların arasında saklanıyor
2. Lale - Ağacın baş aşağı büyüyen lale
3. Dondurma - Yaprakların ortasında
4. Top - Sağda, yapraklar arasında
5. Renkli Kalem - Sağda, ağacın dalının yanında
6. Kaşık - Merkezdeki Çay Gövdesinin Yanında
7. Ay - Yarım ayın yüzü mantarların arasında saklanıyor
8. Hayalet - Hayaletin yüzü resmin sağ alt tarafındadır.

2-004.jpg

Görüntü, binlerce yetişkinin görüntüde gizlenmiş balıkları bulmaya çalışırken başlarını kaşımasına neden oldu. Araştırmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu gösteriyor. Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığına dair her zaman büyüleyici bir fikir verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Söyleyin bize, bu optik illüzyon görüntüsünün içine gizlenmiş 8 nesneyi gördünüz mü?

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN