Bu eski resimdeki gizli kediyi bulanların IQ'su en az 150 çıkıyor! Sadece üstün zekalı olanlar 15 saniyede bulabiliyor!

Bu eski resimdeki gizli kediyi bulanların IQ'su en az 150 çıkıyor! Sadece üstün zekalı olanlar 15 saniyede bulabiliyor!

Optik illüzyon IQ testi: Yüksek zekalı kişiler bu optik illüzyon testini çözebilir. İnsanların yalnızca %1'i eski resim içindeki ikinci kediyi 15 saniye içinde görebilir.

Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel illüzyonlar gibi pek çok optik illüzyon türü görmüş olmalısınız. Optik yanılsama, bir nesnenin veya çizimin ya da beynin nesneleri algılama biçimine meydan okuyan insanların akıl almaz, son derece büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Çalışmalar, optik yanılsamaların da psikanaliz alanının bir parçası olduğunu ve şeyleri nasıl algıladığınıza ışık tuttuğunu ortaya koyuyor. Normal bir insan beyni, olaylara veya görüntülere farklı bakabilir ve her açıdan farklı bir algı oluşturabilir. Böyle zekice bir illüstrasyon, ikinci kedinin odanın içinde bir yerde saklandığı eski resimde görülebilir.

1-007.jpg

RESİMDEKİ GİZLİ KEDİYİ BULABİLİR MİSİN?

Yukarıdaki görüntü, izleyicileri odadaki ikinci kediyi görmeye zorlayan viral bir optik yanılsama olarak paylaşıldı. İllüzyon, bir masanın yanında otururken sohbet eden iki kadını gösteriyor. Sarı elbiseli hanımın yanında kara bir kedi var. Ancak odanın içine gizlenmiş ikinci bir kedi daha vardır. Peki bu görseldeki ikinci kediyi bulabilecek misiniz?

Bu eski bulmacada insanların sadece %1'inin gizli 2. kediyi bulabildiği iddia edildi. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur.

GİZLİ KEDİYİ GÖRDÜN MÜ?

Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor. Optik illüzyonlar her zaman beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bilgiler verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse bize söyleyin, bu optik illüzyon görüntüsünün içindeki ikinci kediyi gördünüz mü?

OPTİK İLLÜZYON CEVABI

Bu eski bulmacada, iki kadın bir masada oturuyor ve kedilerinden biri uçak görünürken diğeri ortadan kaybolmuş gibi görünüyor. İkinci kediyi bulmakta zorlanıyorsanız, sarı elbiseli kadının şapkasına veya başlığına bakın. Kedi, şapkasında saklanıyor.

2-003.jpg

Kedi, şapka rengi ile kamufle edilmiştir. Görüntü, görüntüde gizlenen ikinci kediyi bulmaya çalışan binlerce yetişkinin kafasını kaşımasına neden oldu.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (4)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
4 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN