Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu söz verdi! O borçlar tamamen silinecek, kimseden para alınmayacak: Bu sözlerle duyurdu

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu söz verdi! O borçlar tamamen silinecek, kimseden para alınmayacak: Bu sözlerle duyurdu

Millet ittifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’teki depremzedelerle buluştu. Kılıçdaroğlu yapmış olduğu açıklamalarda, "Nurdağı'ndan söz veriyorum. Kimin neyi yıkıldıysa yapılacak ve bir kuruş dahi alınmayacak. Depremden etkilenen çiftçi ve esnafın kredi ve faiz borçlarını sileceğiz." İfadelerine yer verdi.

Gaziantep'te depremzedelere seslenen Kılıçdaroğlu önemli açıklamalrda bulundu. Depremin yaralarını sarmak amacıyla seslendiği depremzedelere Cumhurbaşkanı olacağı takdirde yapacağı icraatleri açıkladı! Bu haber esnaf ve çiftçileri sevindirecek türden. 

Aynı zamanda Kılıçdaroğlu, yapılacak olan konutların ücretsiz bir şekilde depremzedeli aileleri verileceğini açıkladı! İşte detaylar...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Nurdağı Eski İslahiye Yolu çadır bölgesinde düzenlenen mitingde açıklamalara yer verdi. Kılıçdaroğlu, depremde evini, ahırını, dükkanını kaybedenlerden kuruş almadan yenilerinin yapılacağını duyurarak, "Depremden etkilenen çiftçi ve esnafın kredi ve faiz borçlarını sileceğiz." İfadelerini kullandı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satırbaşları şu şekilde:

"ELİ KOLU BAĞLI KAMU ÇALIŞANLARINI GÖRDÜM"

Bu ülkeye kardeşliği, bu ülkede birlikte yaşamayı sağlamak için yola çıktım. Hepinize kocaman sevgi ve saygı sunuyorum. Efendim, arkadaşlarım başlarken yaşanan dramı anlattılar. Evet, büyük dram yaşadık. Resmi rakamlara göre 50 binin üzerinde can kaybımız var. Hem yaraları sarmak hem de sizinle birlikte olmak için Nurdağı'ndayım. Depremin ikinci günü burdayım. Hava soğuk, akşam saatlerinde diğer illere gittim. Gece saatlerinde Hatay'a gittim. Soğukta enkaz altında kalanları, kurtarmak için insanları gördüm. Eli kolu bağlı kamu çalışanlarını gördüm. Çok acı çekiyoruz 85 milyon aynı acıları yüreğimizde hissettik.

kemal kılıçdaroğlu

"BİR ÇOCUK AÇSA 85 MİLYON AÇTIR"

Biz güçlüyüz, hep beraber olmalıyız. Bir çocuk açsa 85 milyon açtır. Beraber aynı şarkıları ve türküleri söylemenin yolunu bulmalıyız. Çok kutuplaştık, buradan çıkmanın yollarını bulmalıyız. Söz veriyorum birlikte bütün sorunları aşacağız.

Saraylarda gözüm yok, sizler gibi yaşamak istiyorum, zaten sizler gibi yaşamak istiyorum. Bireysel idealim yok ama bu toplumun ayağa kalkması ve gelişmesi lazım. Orta Doğu'nun ve Akdeniz'in en güçlü ülkesi Türkiye olabilir. Önünde siyasi dışında hiçbir engel yok.

Güveni ve huzuru sağlayacağız, bunu yapmak zorundayız. Siyaset kurumunun halka doğruları söylemesi lazım. Bu olmazsa halkla siyaset arasında ciddi güvensizlik oluşur. Yeni bir Türkiye'yi başlatacağız.

"BEŞ KURUŞ PARA ALINMAYACAK"

Nurdağı'ndan söz veriyorum. 15 Mayıs'tan sonra göreceksiniz, geleceğiz. Saray'da oturmayacağız. Kimin neyi yıkıldıysa yapılacak ve beş kuruş para alınmayacak. Geldiler sizden helallik istediler. Öyle helallik olmaz. Yapılacak ev ve binalardan 5 kuruş para alınmaz, o zaman helallik istenir. Depremden etkilenen çiftçi ve esnafların kredi ile faiz borçlarını sileceğiz.

"HER ÖNÜNE GELEN MÜTEAHHİTİK YAPAMAYACAK"

Müteahhitliği kurala bağlayacağız. Önüne gelen müteahhitlik yapıyor bunun kurallarını getireceğiz her önüne gelen müteahhitlik yapamayacak. Her binanın mutlaka bir kimliği olacak. Vatandaş güven içinde gidecek binasını satın alacak

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN