En etkili dilek duası ismi azam duası nasıl okunur?

En etkili dilek duası ismi azam duası nasıl okunur?

Dua, Müslümanlar için çok önemli bir ibadettir. Dua etmek, insanın Allah'a yaklaşmasına ve O'na güvenmesine yardımcı olur. Duaların her birinin kendi özelliği ve duası olduğu gibi, bir de "İsmi Azam" olarak adlandırılan çok özel bir dua vardır. İsmi Azam duası, dileklerin gerçekleşmesi için en güçlü dualardan biridir. Bu makalede, en etkili dilek duası olan İsmi Azam duasını öğreneceksiniz.

İsmi Azam Duası, İslam dininde Allah'ın en büyük ismini anarak yapılan bir dua olarak bilinir. İsmi Azam, "en büyük isim" anlamına gelir ve Kuran'da bu isimle ilgili ayetler bulunur. İsmi Azam Duası'nın faydaları, yapıldığı inanca göre değişebilir ancak genellikle manevi güç kazandırdığına, hayırlı isteklerin kabul edilmesine yardımcı olduğuna ve kötülüklerden koruduğuna inanılır. Peki en etkili dilek duası ismi azam duası nasıl okunur?

İsmi Azam Duası'nın Özellikleri

 • İsmi Azam duası, Allah'ın en büyük ismi olan "Allah"ın bütün harflerinin teker teker okunarak oluşturulmuştur.
 • İsmi Azam duası, dileklerin gerçekleşmesi için en etkili dualardan biridir.
 • İsmi Azam duası, Allah'ın 99 ismi arasında en büyüğüdür.
 • İsmi Azam duası, diğer dualardan farklı olarak sadece belirli bir kelime ya da cümle değil, Allah'ın isimlerinin bir araya getirilmesiyle oluşmuştur.

İsmi Azam Duası'nın Fazileti

İsmi Azam duasının faziletleri saymakla bitmez. Bu duanın okunması, pek çok konuda insanlara yardımcı olabilir. İşte İsmi Azam duasının bazı faziletleri:

 • İsmi Azam duası, Allah'ın en büyük ismi olan "Allah"ın bütün harflerinin teker teker okunarak oluştuğu için çok güçlü bir duadır.
 • İsmi Azam duası, dileklerin gerçekleşmesi için en etkili dualardan biridir. Allah'ın isimlerinin bu şekilde bir araya getirilmesi, dileklerin gerçekleşmesine yardımcı olur.
 • İsmi Azam duası, Allah'ın 99 ismi arasında en büyüğüdür. Bu nedenle, bu duanın okunması çok önemlidir.
 • İsmi Azam duası, insanların tüm dualarının kabul olmasına yardımcı olabilir.
 • İsmi Azam duası, hem dünya hem de ahiret hayatında insanlara yardımcı olabilir.
 • İsmi Azam duası, insanların hayatında meydana gelen problemlerin çözülmesine yardımcı olabilir.
 • İsmi Azam duası, insanların günahlarının affedilmesine yardımcı olabilir.
 • İsmi Azam duası, hastalıkların şifa bulmasına yardımcı olabilir.

İsmi Azam duası, inanan her Müslüman'ın okuması gereken bir duadır. Bu dua sayesinde, insanlar pek çok konuda yardım alabilir ve Allah'ın merhametini hissedebilir.

İsmi Azam Duası Nasıl Okunur?

İsmi Azam duası, Allah'ın en büyük ismi olan "Allah"ın bütün harflerinin teker teker okunmasıyla oluşan bir duadır. Bu dua, belirli bir zaman veya mekan şartı olmadan herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde okunabilir. İşte İsmi Azam duasının okunuşu:

Eûzü bi’llâhimineş şeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Allâhümme inni es’elüke bi-enni leke’l-hamdü lâ ilahe illâ ente’l-Mennânü, yâ Hannanü, yâ Mennanü, ya Bedi’as-semâvâti ve’l-ard, Yâ zel celali vel ikram. Ya Hayyu, Ya Kayyûm. Lâ ilâhe illâ ente sübhaneke inni küntü minez zalimin. Allâhümme inni es’elüke bi-enni eşhedü enneke ente’l-lâhü lâ ilahe illâ ente’l-Ehadü’s-Samedüllezi lem-yelid, ve lem yüled, ve lem yekûn lehü küfuven Ehad. Elif Lâm Mim, Allâhü lâ ilâhe illâ Hüve’l-Hayyu’l-Kayyûm. Ve ilâhüküm ilâhün Vahidün lâ ilâhe illâ Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim. Yâ zel celâli vel ikram. Yâ Erhame’r-Rahimin. Allâhümme inni es-elüke bi-enneke ente’l-lahu lâ ilahe, illâ entel Vâhidül-Ehadül Ferdüs Samedüllezi lem yelid ve lem yüled, ve lem yekün lehü küfüven Ehad. Lâ İlâhe illâllahu vahdehü lâ şerike leh, lehü’l mükü ve lehül hamdü ve Hüve ala külli şey’in Kadir. Lâ ilâhe illallahu ve lâ havleve la kuvvete illâ billahil Aliyyil Azim. Es-elüke bismike’l-e’azze’l-ecelli’l-ekrem. Rabbi, Rabbi, Rabbi, Ya Rabbi, Ya Rabbi, ya Rabbi. Lâ ilâhe illallahu Vahdehu lâ şerike leh, lehül mülkü ve lehül hamdü ve Hüve alâ külli şey’in Kadir. Elhamdüli’llâhi ve Sübhan-Allahi ve’l-hamdülllahi ve lâ ilâhe illâllahu v’Allahhu Ekber, ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l-Aliyyi’l-Azim.

İsmi Azam duası, istediğiniz dileklerinizin gerçekleşmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, bu duayı düzenli olarak okumak, Allah'ın yardımını ve merhametini hissetmenize yardımcı olacaktır.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN