İnsanların sadece %2'si resimdeki gizli atı bulabiliyor! 15 saniyede bulanların IQ'su en az 160 çıkıyor!

İnsanların sadece %2'si resimdeki gizli atı bulabiliyor! 15 saniyede bulanların IQ'su en az 160 çıkıyor!

Optik illüzyon IQ testi: Yüksek zekalı kişiler bu optik illüzyon testini kolayca çözebilir. İnsanların sadece %2'si bir adamın eski resmi içindeki gizli atını 15 saniyede görebilir.

Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel illüzyonlar gibi pek çok optik illüzyon türü görmüş olmalısınız . Optik yanılsama, bir nesnenin veya çizimin ya da beynin nesneleri algılama biçimine meydan okuyan insanların akıl almaz, son derece büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Çalışmalar, optik yanılsamaların da psikanaliz alanının bir parçası olduğunu ve şeyleri nasıl algıladığınıza ışık tuttuğunu ortaya koyuyor. Normal bir insan beyni, olaylara veya görüntülere farklı bakabilir ve her açıdan farklı bir algı oluşturabilir. Böyle zekice bir illüstrasyon, bir adamın atının görüntünün içinde bir yerde saklandığı eski resimde görülebilir.

1-011.jpg

RESİMDEKİ GİZLİ ATI BULABİLİR MİSİN?

Yukarıdaki görüntü, izleyicileri ormanın içindeki adamın gizli atını görmeye zorlayan viral bir optik illüzyon olarak paylaşıldı. İllüzyon, bir kayanın üzerinde dinlenen ve ormanda kuşlarla oynayan bir adamı gösterir. Ancak adam ormanın içinde bir yerde atını kaybetmiştir. Peki bu görseldeki adamın gizli atını bulabilecek misiniz?

Bu eski yapbozda insanların sadece %2'sinin gizli atı bulabildiği iddia edildi. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur.

GİZLİ ATI GÖRDÜN MÜ?

Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor. Optik illüzyonlar her zaman beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bilgiler verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse bize söyleyin, bu optik illüzyon görüntüsünün içindeki adamın gizli atını gördünüz mü?

OPTİK İLLÜZYON CEVABI

Saklanan atı bulmakta zorlanıyorsanız, adamla arkasındaki ağaç arasındaki boşluğa bakın. At, o boşluğun arasında, sahibinin üzerinde beliriyor.

Siyah beyaz eskiz, atı arka planda kamufle eder. Atın gözleri kuşa benzer. Görüntü, görüntüde gizlenmiş atı bulmaya çalışan binlerce yetişkinin kafasını kaşımasına neden oldu.

2-005.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN