Pandaların arasında gizli bir köpek var! Sadece 7 saniyede bulanların IQ'su en az 120 çıkıyor!

Pandaların arasında gizli bir köpek var! Sadece 7 saniyede bulanların IQ'su en az 120 çıkıyor!

IQ testi için optik illüzyon: Bu görselde pandalar grubundaki gizli köpeği bulmaya çalışın. Ortalamanın üzerinde zekaya sahip kişiler, gizlenen köpeği 7 saniyede fark edebilir.

Optik illüzyonlar genellikle beynin nesneleri algılama biçimini zorlayan bir nesnenin veya çizimin veya insanların akıl almaz ve şekil değiştiren görüntüleridir. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar gibi çeşitli optik yanılsama türleri vardır. Araştırmalar, normal bir insan beyninin olaylara veya görüntülere farklı bakabildiğini ve her açıdan farklı bir algı oluşturduğunu gösteriyor. Çoğu zaman, bu optik illüzyonlar, şeyleri nasıl algıladığınıza ve zeka seviyenize biraz ışık tuttuklarından psikanaliz testinin bir parçası haline gelir. Bu kez, odadaki pandaların arasına gizlenmiş köpeği bulmanız gereken optik illüzyonun zekice bir örneğini bulduk.

1-006.jpg

RESİMDEKİ KÖPEĞİ BULABİLİR MİSİN?

Yukarıdaki resim zor bir bilmecedir ve hem yetişkinler hem de çocuklar için bir zeka oyunu olarak tasarlanmıştır. Bu optik illüzyonda, bir grup siyah ve beyaz panda görebilirsiniz. Ancak bu sevimli küçük pandaların arasında bir köpek saklanmaktadır. Bulmaca, "Pandaların arasına gizlenmiş köpeği bul" sorusunu sorarak izleyicileri gizli hayvanı bulmaya davet ediyor. Bu optik yanılsamanın daha zor kısmı, pandalar grubunun içindeki gizli köpeği tespit etmektir. Görüntü, fotoğrafın içindeki gizli köpeği bulmaya çalışan binlerce yetişkinin kafasını kaşımasına neden oldu.

GİZLİ KÖPEĞİ BULDUN MU?

Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığıyla ilgili bazı büyüleyici içgörüler sağlamaya çalışır. Çoğu zaman, belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılamamız için zihnimizi kandırabilir. Öyleyse bize söyleyin, bu optik yanılsamanın içindeki gizli köpeği gördünüz mü?

Resimdeki gizli köpeği sadece 7 saniyede tanımanın olağanüstü zekanızın bir göstergesi olabileceği iddia edildi. Çalışmalar, zor bulmacaları çözerek beyninizi ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu ortaya çıkardı.

ZEKA BULMACASI CEVABI

Bu optik illüzyon görüntüsüne yakından bakın ve pandaların arasında gizlenmiş köpeği bulmaya çalışın. Köpeği bulmak çok zor görünebilir, ancak görüntünün merkezine bakarsanız, gizlenen köpeği görebilirsiniz. Kolaylık olması için, aşağıda verilen resimde gizli hazineyi vurguladık:

2-002.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN