Sadece gerçek bir zeki 15 saniyede resmin içinde kaç tane top olduğunu bulabiliyor! Yapabilir misin?

Sadece gerçek bir zeki 15 saniyede resmin içinde kaç tane top olduğunu bulabiliyor! Yapabilir misin?

Bulmaca IQ testi: Bu resimli bulmacayı yalnızca dahi zekası olan kişiler çözebilir. 15 saniye içinde resmin içinde kaç top olduğunu bulabilir misiniz?

Bu zihin bulmacası, zeka seviyenizi zeka oyunlarını çözerken verdiğiniz karara göre test etmenin eğlenceli bir yoludur. Bu tür IQ Bulmacaları altında, problemi dikkatli bir şekilde analiz etmeniz ve analitik ve mantıksal akıl yürütme becerilerinizi kullanarak cevaba ulaşmanız gerekir. Beyin Bulmacaları, bulmacalara eğlenceli bir unsur ekleyerek basit bir bilmeceyi daha ilginç hale getirir. Cevap hemen önünüzde olmayacağından, çözüme ulaşmak için yaratıcı düşünmeniz gerekir. Böylece, resimde kaç tane top olduğunu belirlemeniz gereken ilginç bir bilmece bulduk.

1.jpg

RESİMDE KAÇ TANE TOP OLDUĞUNU BULABİLİR MİSİN?

Yukarıdaki görselde, Resim içindeki top sayısını belirlemeniz gerekmektedir. Bulmaca, izleyicilere “ Bu şekilde kaç tane top var? ”. Diye soruyor. Resimde, piramit şeklinde istiflenmiş renkli toplar var. Yani görseldeki toplam top sayısını sayarken, yığının içindeki gizli topları da saymanız gerekiyor.

Cevap oldukça basit ama zor olduğu için bu bulmacayı cevaplamadan önce resme çok dikkatli bakmanız gerekiyor. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden fazla ileri kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun!

DOĞRU CEVABI BULDUN MU?

Bu beyin bulmacası, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur. Öyleyse söyle bize, bu IQ bulmacasındaki doğru top sayısını tespit ettin mi?

ZEKA BULMACASI CEVABI

Resimde topların istiflendiği şekle bakarsanız, resim içindeki doğru top sayısını tespit edebileceksiniz. Yığının her seviyesine tek tek bakalım. Üstte sadece bir top var. En üst seviyenin altında 3 adet görünen top ve 1 adet gizli top bulunmaktadır. Bunun altında 5 görünür top ve 4 gizli top vardır. Alt kısımda 7 adet görünen top ve 9 adet gizli top bulunmaktadır.

Yani, bu zihinsel sınavın cevabı, resmin içinde toplam 30 top (1 + 4 + 9 + 16) olduğudur.

2.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN