Kahvenin Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı! Saç Sorunu Olanlar Artık Kahveye Başka Gözle Bakacak

Kahvenin Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı! Saç Sorunu Olanlar Artık Kahveye Başka Gözle Bakacak

Kahve, sabahları sizi uyandırmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Saçlarınızın kahve ile yıkayabilmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Bakın severek tükettiğimiz kahveyle saçımızı yıkarsak neler oluyor?

Dünyada en çok tüketilip, en çok sevilen içeceklerden biri olan, dozunda içilen kahvenin sağlık açısından pek çok yararı var. Yapılan araştırmalar da kahvenin sağlık üzerinde faydalarını kanıtlamış durumda. Peki size saçlarınızı kahve ile yıkamak çok faydalı desek!

“Saçınızı kahve ile yıkamak mı? Bu size saçma gelebilir!" Ama güzel, parlak ve sağlıklı saçlar istiyorsanız, o kadar da kötü bir fikir değil. Araştırmalar, kahvenin saçınızın parlaklığını ve büyümesini iyileştirebileceğini gösteriyor. Ayrıca, koyu saç renklerine derinlik kazandırmaya da yardımcı olur. Unutulmaması gereken önemli: Bu yöntem özellikle koyu kahverengi saçlı insanlar içindir. Sarı saçlarda sonuçlar daha az güzel ve etkili olabilir.

5cd93882ec10bb38e4e59b4b.webp

KAHVE İLE SAÇ YIKAMAK

Bir demlik ekstra güçlü kahve yapın. Kahve ne kadar koyu ve güçlüyse saç renginize o kadar derinlik katacaktır. Kahven yok mu? Saçınızı yıkamak için öğütülmüş espresso da kullanabilirsiniz. Sarı veya kızıl saçlarınız varsa, başka bir yönteme gitmek isteyebilirsiniz. Bu tedavi aslında açık saç renklerinin biraz kirli veya soluk görünmesine neden olabilir.

Yapmanız gerekenler şunlar:

  • Saçınızı normalde yaptığınız gibi şampuanla yıkayın ve iyice durulayın.
  • Saçınızdaki fazla suyu sıkmak için ellerinizi kullanın. Çok kuru iyi değil, ama saçınız da ıslak olmamalı.
  • Eğilip saçınızı öne doğru çevirin. Soğuk kahveyi saç derinize ve saç diplerinize iyice dökün.
  • Daha kapsamlı bir tedaviye gitmek istiyorsanız, başınızın altına yere büyük bir kase koyabilir, böylece kahveyi yakalayabilir ve tedaviyi tekrarlayabilirsiniz.
  • Saçınızı başınızın üstünde birleştirin ve bir duş bonesiyle örtün. Kahveyi 20 ila 60 dakika saçınızda bekletin. Kahveyi ne kadar uzun süre bekletirseniz, saçlarınız o kadar koyu olur.
  • Kahveyi saçınızdan ılık suyla durulayın ve saçınızı kurumaya bırakın.

Bu yöntemi düzenli olarak tekrarlarsanız saçlarınız daha koyu, daha parlak ve daha sağlıklı hale gelmeye başlayacaktır. Kahve ayrıca saç büyümesini iyileştirir, bu da daha az saç dökülmesiyle uğraşmanız gerektiği anlamına gelir. Bu yöntemden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, sonrasında saçınızı elma sirkesi ile durulamayı tercih edebilirsiniz. Bu, rengin korunmasına yardımcı olacaktır.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN