"Ahlaksızlığı özendirdiği" iddiasıyla konseri iptal edilen Melek Mosso İzmir'de binleri coşturdu

"Ahlaksızlığı özendirdiği" iddiasıyla konseri iptal edilen Melek Mosso İzmir'de binleri coşturdu

Isparta'daki konseri iptal edilen sanatçı Melek Mosso, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Bahar Şenliği kapsamında Tınaztepe Yerleşkesi'nde konser verdi. Mosso, konserde binlerce öğrencinin sevgisiyle karşılaştı.

Şarkıcı Melek Mosso, İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Bahar Şenliği kapsamında Tınaztepe Yerleşkesi'nde dün gece konser verdi. Mosso şarkılarıyla binlerce öğrenciyi coşturdu.

Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında 3 Haziran’daki konseri, "Ahlaksızlığı özendirdiği" gerekçesiyle iptal edilen sanatçı Melek Mosso, İzmir'de binlerce öğrencinin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Sahnede İzmir Marşı'nı söyleyen Melek Mosso, "Rujumun rengiyle, saçımla, başörtümle, kurduğum cümlelerle, üslubumla, herhangi bir şeyle yargılanmadığım bir gelecek hayal ediyorum. Konuşmaktan, şarkı söylemekten, üretmekten asla ve asla vazgeçmeyeceğim" diye konuştu.

"ÖZGÜRLÜĞÜN YANINDAYIM"

Konser sırasında açıklamalarda bulunan Melek Mosso şunları söyledi:

"Özgürlüğün, kadınların, çocukların, hayvanların, yaşlıların sonuna kadar yanındayım. Bunun için konuşmaktan, şarkı söylemekten, üretmekten asla ve asla vazgeçmeyeceğim. Her zaman yanınızdayım. Rujumun rengiyle, saçımla, başörtümle, kurduğum cümlelerle, üslubumla, herhangi bir şeyle yargılanmadığım bir gelecek hayal ediyorum. Bu geleceği hayal etmekten, umut etmekten asla ve asla vazgeçmeyeceğim. Her yerde her zaman söylerim. Hiçbir insanın hiçbir kanadın altında durmasına ihtiyaç yok. Hepimiz özgürce kanatlanıp uçmalıyız... 'Babamdı, amcamdı, dayımdı kuzenimdi, en yakın arkadaşımdı' diyerek savunduğumuz o güçler, o kötü ruhlar ileride sizin annenizin, kız arkadaşınızın, karınızın, çocuğunuzun katili olabiliyorlar. Ne olursunuz o insanların önünde durun, ayırt etmeyin.

Toplumda kendi haklarımızı kadınlar olarak sürekli savunmak zorunda bırakıldık. Sadece burada değil bütün dünyada aslında. Sürekli kendimizi savunduk. Biz bunu yapmayı çok iyi beceriyoruz. Beyler, ne olursunuz sadece sosyal medyada ve oturduğunuz yerde değil, yeri geldiğinde sokaklarda da bizim yanımızda olun. Ki arkamızda durmanıza ihtiyacımız yok. Biz aslan gibi yürüyoruz, siz yanımızda yürüyün yeter."

NE OLMUŞTU?

Şarkıcı Melek Mosso'nun Isparta Uluslararası Gül Festivali'nde 3 Haziran'da düzenlenecek konseri, Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi tarafından yapılan “Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul edilmeyecektir” açıklaması sonrası iptal edilmişti.

Mosso'nun yerine Seda Sayan'ın Isparta’da konser vereceği açıklanmış ve Sayan, konseri iptal edilen Mosso hakkında "Bir talihsizlik olduğunu düşünüyorum. İnşallah böyle bir eylemde bulunmamasını dilerim" açıklamasında bulunarak tepkilerin odağı haline gelmişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN