Başkan Arda: “Başarı öyküsü yazıyoruz”

Başkan Arda: “Başarı öyküsü yazıyoruz”

Gaziemir Belediyesi’nin 2022 Yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü ve oy çokluğuyla kabul edildiği meclis toplantısında yapılan eleştirileri yanıtlayan Başkan Halil Arda, “Devlet kurumları, İzmir’e vaatlerinin sadece yüzde 44’ünü yapmış. Bizim gerçekleşme oranımız yüzde 80.9. İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullara rağmen hiç kredi kullanmadan, malvarlığımızı satmadan yeni araçlar aldık, projelerimiz yaptık. Bu bir başarı öyküsüdür.” diye konuştu.

Gaziemir Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı ikinci birleşiminde Gaziemir Belediyesi’nin 2022 Yılı Faaliyet Raporu görüşülerek karara bağlandı. Gaziemir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Necati Kırmaz’ın yönetiminde yapılan mecliste, Strateji Geliştirme Müdürü İrfan Yapar, 2022 Yılı Faaliyet Raporu’yla ilgili yaptığı sunumla, meclis üyelerine bilgi verdi.

Sunumun ardından, Cumhuriyet Halk Partisi grubu adına Grup Başkan Vekili İzel Zenginobuz, Adalet ve Kalkınma Partisi grubu adına Ali Gönen ve Milliyetçi Hareket Partisi adına ise Aydın Kemahlı görüşlerini belirtti. Daha sonra söz alan meclis üyeleri ise bireysel olarak görüşlerini açıkladı.

Meclis üyelerinin ardından söz alan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, muhalefet partilerinin meclis üyelerince getirilen eleştirilerine yanıtladı, yaşama geçirdikleri çalışmaları anlattı.

“Yeni müjdeler vererek konuşmama başlamak istiyorum” diyen Başkan Arda, “Yüzüncü Yıl Sanat Merkezi’nin inşaat ruhsatını az önce imzaladım. Ruhsat imzalanana kadar geçen süre inanılmaz uzun oluyor. Üstünde uzun süredir çalıştığımız bir projeydi. Ruhsatı imzaladık. Geçen haftalarda Migros binasının yıkımı için ihale yapmıştık.

15 firma katıldı 2 milyon 30 bin lira bedelle bir firma ihaleyi kazandı. Bize 2 milyon 30 bin lira para verecek, yanlış anlaşılmasın. 2 milyon 30 bin lira yıkımdan para kazanacağız. Firma bugün o parayı bankaya yatırdı. Bu da benim mutluluğum. Çünkü bu para belediyemize bir nefes olacak. Yine güzel bir haber, Abdullah Arda Meydanı’nın arkasındaki şaraphane diye bilinen ama geçmişte sinema olarak kullanılmış, Rumlardan kalan binanın restorasyonuyla ilgili bir hazırlığımız vardı.

İzmir Valiliği’ne yaptığımız müracaat sonucunda bir milyon 59 bin liralık proje bedelinin yüzde 50'sinin İzmir Valiliği Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Fonu’ndan karşılanacağının protokolü geldi. Onu imzaladım, yaklaşık 500 bin liralık kaynak bize aktarılacak. Onun dışında bu dönemdeki 38’inci aracımız bugün geldi. Hani o çivi çakmadı diyen arkadaşlara da bir bilgi olsun. 39’uncu aracımız bir silindir, yolda geliyor. 40’ıncı aracımız engelli aracı. İlk defa Gaziemir Belediyesi hibe dışında bir engelli aracına sahip olacak.

4 tane tekerlekli sandalye ve vatandaşların altı tane yakınını alacak yeni bir araç almıştık. O da yolda geliyor. Bilmiyorum daha önceki geçmiş dönemlerde bir dönemde, böyle kötü geçen bir dönemde, bu kadar demirbaş ile ilgili taşıtla ilgili bir yatırım yapıldı mı? 40 tane aracı edinirken yaptığımız yatırımlarda ve projelerde hiç kredi kullanmadığımız gibi hiçbir varlığımızı da satmadık. Bu bir başarı öyküsüdür. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama bu bir başarı öyküsüdür.” diye konuştu.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN