Bodrum’a 48 saatte 30 bin araç giriş yaptı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Ramazan Bayramı öncesi uzun araç kuyrukları oluştu. İlçeye son 48 saatte 30 binden araç fazla giriş yaparken, jandarma ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Muğla Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum girişinde sürücülere şeker dağıttı.

Dünyanın önemli turizm merkezlerinden Bodrum'a bayram dolayısıyla tatilciler akın etti. Bu kapsamda ilçeye son 48 saatte 30 binden fazla araç giriş yaptı.

yeni-proje-1.jpg

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Kurgan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Oktay Boydak, Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Binbaşı Raşit Gödelek, denetimleri yerinde takip etti. Kaymakam Çit, vatandaşlarla bayramlaşıp, araç sürücülerine trafikte dikkatli araç kullanmaları konusunda uyarılarda bulundu. Jandarma ekipleri de vatandaşa kolonya ve şeker ikram edip, trafik kurallarının yazılı olduğu broşürler dağıttı.

yeni-proje-2.jpg

DOLULUK ORANI YÜZDE 60'LARA ÇIKTI

Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin ise "Bayramın heyecanıyla sezon, şu anda başlamış oldu. Havaların güzel seyretmesiyle otellerin bir kısmı açmaya başladı. Güzel bir bayram geçecek. Talep başladı ve havaların güzel olmasıyla son dakika fırsatları devam edecek. Son dakika rezervasyonları da gelmeye başlıyor.

Misafirlerimiz hala bir rezervasyon yapmadıysa; bütün misafirlerimizi Bodrum'a bekliyoruz. Nisan ayıyla sezon bu yıl ilk defa erken açılacak. Eğlence sektöründe belli mekanlar, oteller erken açmaya başladı. Bundan dolayı da şu anda bir hareketlilik var. Otellerdeki doluluk oranı yüzde 60'lar civarında. Oda ile ilgili herhangi bir sıkıntı yok; yerlerimiz mevcut. Bodrum'da her bütçeye uygun tatil var" diye konuştu.

yeni-proje-3.jpg