Kardeş dehşeti kamerada! Daire kavgasında silah konuştu

İstanbul'un Kağıthane ilçesinde bir kişi babasından kalan daireye oğlunu yerleştirince kardeşleriyle arasında tartışma çıktı. Saldırgan kardeş, daireyi bölüşmek isteyen kardeşlerini sokakta kovalayıp silahla bacaklarından vurdu. Akılalmaz anlar kameralara yansırken, Kağıthane Asayiş Büro Amirliği polisleri tarafından yakalanan saldırgan kardeş tutuklandı.

İstanbul'da korkunç olay, geçtiğimiz Cuma günü saat 20.30 sıralarında Kağıthane Telsizler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, semtte yaşayan 3 kardeş Metin A., (42) Songül A. (46) ve Murat A.’nın (51) babaları bir süre önce vefat etti. Babalarından kalan daireye ise Murat A., oğlunu yerleştirdi. Ancak bu durumdan rahatsız olan Songül A. ile Metin A., ağabeyleri Murat A. ile konuşmak istedi. Bir araya gelen kardeşlerden ikisi, daireyi bölüşmek istedi. Murat A. ise teklifi reddederek dairede oğlunun oturacağını ve kendileriyle bölüşmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine 3 kardeş arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan kavgada, Songül A. ve Metin A. ağabeylerinin üstüne yürüyüp tartakladı.

yeni-proje-2.jpg
Saldırgan kardeş

SİLAHINI ÇEKİP SOKAKTA KARDEŞLERİNİ VURDU

O esnada sinir krizi geçiren Murat A. silahını çekip kardeşlerini sokakta kovalamaya başladı. Sokağın başına kadar süren kovalamaca elinde silahlı olan Murat A. kardeşlerini bacaklarından vurarak yaraladı. Dehşet anları ise kameralara anbean yansıdı.

Olayın ardından Murat A. elinde silahla koşarak kaçarken, yaralılar için vatandaşlar sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Ameliyata alınan kardeşlerin hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi.

yeni-proje-3.jpg

SALDIRGAN KARDEŞİN SUÇ KAYITLARI VARMIŞ

Emniyette işlemleri tamamlanan Murat A. sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece “kasten yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Murat A.'nın oto boyacısı olduğu, “resmi belgede sahtecilik” ve “parada sahtecilik” suçundan 3 adet kaydı olduğu ortaya çıktı.