Taraftarların sevgilisi Mauro Icardi'den kötü haber! O paylaşımı başına bela oldu: Disiplin yolu gözüktü

Taraftarların sevgilisi Mauro Icardi'den kötü haber! O paylaşımı başına bela oldu: Disiplin yolu gözüktü

Türkiye Futbol Federasyonu, PFDK'ya sevk edilen isimleri açıkladı. Galatasaraylı Mauro Icardi, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek sportmenliğe aykırı davranışları nedeniyle, Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu ise hakaret sebebiyle PFDK'ya sevk edildi. İşte ayrıntılar...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Mauro Icardi, Ahmet Nur Çebi, Dursun Özbek ve Emre Belözoğlu'nun sportmenliğe aykırı davranışları veya hakaret sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini duyurdu.

ICARDI: "YILIN SOYGUNU"

icardi

Galatasaraylı futbolcu Mauro Icardi'nin PFDK'ya sevk edilmesinin sebebi olarak gösterilen sportmenliğe aykırı davranışları, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Başakşehir maçı sonrasında yaptığı sosyal medya paylaşımına dayanıyor. Icardi, paylaşımında hakem kararlarını eleştirerek "Bir utanç, bir skandal. Yılın soygunu." ifadelerini kullanmış ve bu sözleriyle hakemleri hedef almıştı. 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), tarafından açıklanan PFDK sevkleri arasında, Galatasaray'ın Arjantinli yıldızı Mauro Icardi'nin de ismi yer aldı. Icardi, Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. Maddesi uyarınca sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. Taraftarlar, Icardi'nin ne kadar ceza alacağı konusunda farklı görüşler belirtirken, Galatasaray taraftarları herhangi bir cezaya tabi tutulmaması gerektiğini savunuyorlar. Ancak, rakip takım taraftarları ise geçmişteki benzer olayları örnek göstererek en az 3 maç ceza alması gerektiği görüşündeler.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN