Kemal Kılıçdaroğlu ingilizce konuşabiliyor mu? Kemal Kılıçdaroğlu kaç yabancı dil biliyor, hangi dilleri biliyor?

Kemal Kılıçdaroğlu ingilizce konuşabiliyor mu? Kemal Kılıçdaroğlu kaç yabancı dil biliyor, hangi dilleri biliyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yurtdışı seyahatlerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İngiltere'ye giden Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngilizce bilip bilmediği merak ediliyor. Kemal Kılıçdaroğlu İngilizce biliyor mu? Kılıçdaroğlu kaç dil biliyor? sorularının yanıtı araştırılıyor. İşte merak edilen tüm soruların yanıtları…

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika ziyaretinden sonra İngiltere'ye gitmesi çok konuşuldu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaç dil bildiği, İngilizce bilip bilmediği konuları araştırılmaya devam ediyor. Peki, Kılıçdaroğlu kaç dil biliyor? Kemal Kılıçdaroğlu İngilizce konuşabiliyor mu? İşte merak edilen tüm soruların yanıtları…

KEMAL KILIÇDAROĞLU İNGİLİZCE BİLİYOR MU?

1 yıl boyunca Fransa'da görev yapan Kemal Kılıçdaroğlu, orta düzeyde Fransızca biliyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngilizce bilip bilmediği merak edilirken konu hakkında net bir bilgi yer almamaktadır. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu orta düzeyde bir Fransızca'ya sahiptir.

KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Ekonomist ve siyasetçi olan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanıdır. 22 Mayıs 2010 yılında yapılan genel başkanlık seçimi ile göreve gelen Kılıçdaroğlu, CHP genel başkanlık görevine devam ediyor. Kemal Kılıçdaroğlu, 2002-2015 yılları arasında yapılan genel seçimler ile İstanbul 2. Bölge Milletvekili olarak mecliste yer aldı. Haziran ve Kasım 2015 seçimlerinde ise İzmir 2. Bölge Milletvekili olarak mecliste görevine devam etti. 2018 yılında ise yine İzmir 2. Bölge Milletvekili olarak mecliste yer aldı.

Kemal Kılıçdaroğlu İngilizce Biliyor Mu

1971 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Maliye (Lisans) Bölümü'nden mezun olan Kılıçdaroğlu siyaset hayatına giriş yapmadan önce Sosyal Sigortalar Kurumu'nun genel müdürü olarak görev yaptı. 1992–1996 ve 1997–1999 yılları SSK Başkanı olarak görev yaptı. 2002 yılında ise CHP'ye katılan Kılıçdaroğlu, 2002 genel seçimlerinde İstanbul'dan adaylığını koydu. Yapılan seçimlerde İstanbul 2. Bölge Milletvekili olarak mecliste yer alan Kılıçdaroğlu, 2007 seçimlerinde de yeniden mecliste yer aldı. 2009 yılında Türkiye yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak seçime katılan Kılıçdaroğlu %37 oy alarak ikinci sırada kaldı.

2010 yılında Deniz Baykal'ın genel başkanlık görevinden istifa etmesi ile birlikte 33 Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı'nda 1,189 oy alarak başkan seçildi. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde ise partinin oyu %5.11 oranında artırdı. 2014 yılında Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçimleri kaybetmesiyle Kılıçdaroğlu'na yöneltilen eleştiriler de arttı. Aynı yıl içerisinde yapılan 34 olağan kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden başkan olarak seçildi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN