ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan flaş açıklama! Kendisine gelen teklifi anlattı!

ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan flaş açıklama! Kendisine gelen teklifi anlattı!

14 Mayıs seçimine sayılı günler kala siyasetçilerin açıklamaları da epey dikkat çekiyor. Peki Mansur Yavaş kendisine gelen hangi teklifle ilgili yorum yaptı? Tüm detaylar haberimizde.

Özellikle Ankaralı gençler tarafından sevilerek takip edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldığı bir televizyon programında seçim ile ilgili yorumlarda bulundu. Aynı zamanda kendisine gelen tekliflerle ilgili de konuşan Mansur Yavaş'ın açıklamalarının detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

MANSUR YAVAŞ O TEKLİFİ DEĞERLENDİRDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş katıldığı bir televizyon programında seçim ile ilgili yorumlarda bulundu. Yavaş, görevinin başında olduğunu, bazı günler bir gün ya da yarım gün izin alıp seçim için çalışmalarını yürüteceğini, siyaset yaparken belediye işlerini ihmal etmeyeceğini belirtti. Mansur Yavaş bunu söylemekten utansa da 2.5-3 ay önce belediye başkanları ile ilgili bir belediye anketi düzenlendiğini ve Ankara için yüzde 80, ülke genelinde yüzde 65 beğeni aldığını öğrendiğini belirtti. 

Mansur Yavaş Seçim Değerlendirmeleri

Mansur Yavaş açıklamalarına şu sözlerle devam etti; 'İnsanları ayırmadığınız zaman sokakta rahat geziyorsunuz. Ben kişisel olarak yaptığım işten memnunum. Geçmiş zamanda da iki kez milletvekilliği teklifi aldım ama kabul etmedim. Cumhurbaşkanı yardımcılığı ile ilgili anayasa hukukçularının açıklamaları bulunuyor. Hem Fransa'da birkaç farklı görevi yapan birçok siyasetçi var. Gençlerin bizlerden beklentisi var ve biz onların sesi olacak şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Göreve geldiğimiz zaman belediyelerin yüzde 6'lık olan payını yüzde 9 seviyesine yükseltebiliriz. Yüzde 3 artırdığımız orana konut yapma şartı gelebilir. Sayın İmamoğlu'nun da benim de belediye başkanlığı görevlerimiz oldu. Bu tecrübelerimizi vatandaşa yansıtacağız.' 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN