Boksör Tarık Solak hayatını kaybetti

Boksör Tarık Solak hayatını kaybetti

Türkiye'de profesyonel kick boksun öncülerinden Tarık Solak, vefat etti.

Bir süredir kanser tedavisi gören profesyonel boksör Tarık Solak, hayatını kaybetti.

Türkiye’de profesyonel olarak kick boksa verdiği katkılarla bilinen ve uzun zamandır kanser tedavisi gören boksör Tarık Solak, Avustralya’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Türkiye Kick Boks Federasyonu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada "Profesyonel kick boksun ülkemizdeki öncüsü, kick boks sporunun sevilmesinde çok büyük pay sahibi Tarık Solak vefat etmiştir. Merhuma Yüce Allah'tan rahmet, sevenlerine ve kick boks ailesine başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi.

TARIK SOLAK KİMDİR?

1964 yılında Yozgat'ta dünyaya gelen Tarık Solak, 5 yaşındayken ailesiyle birlikte Avusturya'nın Brunswick kentine ailesiyle birlikte göç etti. Yaşamını sürdürmek zorunda olduğu kentteki sert ortamdan kendisini koruyabilmek için dövüş sanatlarına merak salan Tarık Solak, Tekvando alanında eğitim görmeye başladı.

Kick boks’ta attığı ünlü bel üstü tekmeleri ile tanındı. 28 yıl spor hayatına yerel spor kulübünde kova taşıyarak başlayan Solak, aktif kick boks kariyerinin ardından, önce dövüş sanatı antrenörü sonra da kulüp idarecisi oldu. Kick boksun uluslararası camiada gördüğü ilgiyi fark eden Solak, boks organizasyonlarına ağırlık verdi.

Avustralya'ya yerleşen Solak, Türk/Avusturyalı dövüşçüler Tibet Hamza ve Recep Saka gibi Türk dövüşçülere organizasyonlarında yer verdi. 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN