07.07.2020  13:55
KAYNAK: 
RİZE/DHA

ÇAYKUR, ikinci sürgün çay alımlarına başladı

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü’nce 2020 yılı ikinci sürgün dönemi çay alımlarına bugünden itibaren başlandığı ve üreticilerden dekar başı 450 kilogram çay alınacağı belirtildi.

+
-

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden (ÇAYKUR) yapılan yazılı açıklamada, fabrika müdürlüklerine çay alımlarıyla ilgili gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı ve bütün alım yerlerinde, ekiplerin hazır duruma getirildiği ifade edildi.

Açıklamada “Üreticilerimizden istirhamımız; her ne kadar koronavirisün yayılma hızı kısmen azalmış gibi gözükse de kampanya başlangıcında aldığımız tedbirlere ve ekiplerimizin yapacağı uyarı ve yönlendirmelere bu sürgün döneminde de azami derecede riayet etmeleridir. Devamında ise elbette çaylarını evsafına uygun, kaliteli ve aile fertleriyle birlikte kendilerinin toplamalarını bekliyoruz. Sürgün dönemi başlarında üreticilerimizin, çaylarını kısa sürede toplayıp bitirme düşüncesiyle bazı alım yerlerimizde izdiham yaşanabiliyor. Ancak bunun önüne geçebilmenin tek yolu üreticilerimizin; acele etmeden, mevcut kontenjan uygulamalarımıza uygun çaylarını toplamalarından geçmektedir. ÇAYKUR olarak kota karşılığı çayın alımını her dönem söylediğimiz gibi yine taahhüt ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

DİĞER HABERLER
Yüz yüze eğitime bir ay erteleme
Zil 21 Eylül'de çalacak
Okulların açılış tarihi değişti! Eğitim uzaktan mı, normal mi olacak?
CHP'den 'İnce' hamle!
Ankara Emniyet Müdürlüğünde görev değişikliği
Hakkari'de 3 terörist etkisiz hale getirildi
Görünce bir daha dışarıya çıkmadım