Ukrayna'da şaşkına çeviren görüntü! Araçlarıyla mayınların üzerinden geçtiler

Rus işgalinin devam ettiği Ukrayna'dan akıllara durgunluk veren bir görüntü geldi. Sosyal medyada gündem olan görüntüde, bazı araç sürücülerinin araçlarıyla, Rus birlikleri durdurmak için yollara döşenen mayınların üzerinden korkusuzca geçtiği anlar yer aldı.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik müdahalesinde 35 gün geride kalırken Ukrayna ordusu Rus birliklerini durdurmak için türlü yöntemlere başvuruyor. Karadeniz başta olmak üzere yollar ve araziler mayınlarla döşenirken bugün başkent Kiev’e bağlı Borodyanka kentinden akıllara durgunluk veren görüntüler ortaya çıktı.

SİVİLLER MAYINLARIN ÜZERİNDEN GEÇTİ

Rus ordusunun kente girişini önlemek için Ukrayna birlikleri tarafından kentin ana yoluna TM-62M tipi tanksavar mayınları döşedi. Yolun hemen hemen tüm noktalarına döşenen mayınlar büyük tehlike oluştururken Ukraynalı siviller bu mayınlara aldırış etmedi. Kentten ayrılmak için yolu kullanan sürücüler araçlarıyla mayınların döşendiği noktadan korkmadan geçiş yaptı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Sürücüler mayınlara temas etmeden yavaş yavaş ilerleyerek mayınlı alandan geçmeyi başarırken bu anlara dair görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Şu ana kadar herhangi bir olumsuz haberin gelmediği mayınlı yollardan siviller çaresizce geçmeye devam ediyor.