Araç sahiplerine müjde: Akaryakıt fiyatlarında dev indirim yolda! Fiyatlar 2021 yılı öncesine dönecek

Araç sahiplerine müjde: Akaryakıt fiyatlarında dev indirim yolda! Fiyatlar 2021 yılı öncesine dönecek

Akaryakıt fiyatları, petrol fiyatlarıyla birlikte yükselişe geçmiş, zam üstüne zam gelmişti. Benzin ve motorin fiyatı yeniden 20 TL'nin üstüne çıkmıştı. Akaryakıt fiyatları bu kez yüzleri güldürecek. İşte detaylar...

Petrol fiyatlarındaki yükseliş, dolar kurundaki artışla akaryakıt fiyatlarına zam üstüne zam gelmişti. Akaryakıtta mayıs ayının başında başlayan zam rüzgarı, seçimin ardından da devam etti. Benzin ve motorin fiyatları yeniden 20 TL'nin üstüne tırmandı. Sektör temsilcilerinden elde edilen bilgilere göre akaryakıt kalemlerinden LPG'ye (otogaz) indirim geliyor.

AKARYAKITTA GÖZLER OPEC TOPLANTISINDA

Medyaradar'da yer alan habere göre, piyasalar OPEC+ grubunun 4 Haziran 2023 Pazar günkü toplantısını yakından takip edecek. Bazı uzmanlar bu toplantıda üretime yönelik bir politika değişikliği öngörmese de Çin ve ABD'den gelen zayıf üretim verilerinin OPEC+ kesintilerini daha olası hale getirebileceği düşünülüyor. Petrol fiyatlarının yönünün belirleneceği OPEC toplantısı öncesinde Uluslararası basın mensupları toplantı listesinden çıkartılması büyük bir krize yol açtı.

TOPLANTI ÖNCESİ SERT MESAJLAR

Dünyanın en büyük petrol üreticilerinden Rusya ve Suudi Arabistan toplantı öncesinde sert mesajlar verdi. Suudi Enerji Bakanı Prens Abdülaziz bin Salman, piyasa spekülatörlerini 'dikkatli olmaları' konusunda uyardı ve bazılarının ileride daha fazla kesinti olabileceğine dair imaşaret olarak gördüğü bir hareket yaptı. Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak ise önce OPEC+ toplantısından başka adım beklemediğini söyledi, ardından yorumlarının yanlış yorumlandığını belirtti.

AKARYAKITA İNDİRİM GELİYOR

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, LPG fiyatlarına ise yarından itibaren indirim gelmesi bekleniyor. Buna göre, 3 Haziran 2023 gününden itibaren LPG fiyatlarına 0,80 TL'lik indirim uygulanması bekleniyor. İndirimle birlikte LPG yeniden 10 TL'nin altına düşecek.

BENZİN VE MOTORİNDE İNDİRİM YAPILACAK MI?

Benzin Mayıs ayında 0.43 kuruş, 0.77 kuruş ve 0.66 kuruş olmak üzere toplamda 3 zam yapıldı. Benzinin litresi böylelikle 21 TL'nin üstüne çıktı. Motorin ise mayıs ayında 0.66 kuruş ve 0.76 kuruş olmak üzere iki kez zamlandı. Bu zamlarla birlikte 20 TL'nin üstüne çıktı. Kaynakların aktardığına göre benzin ve motorin fiyatlarında herhangi bir zam ya da indirim beklentisi bulunmuyor.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI (04 HAZİRAN 2023 PAZAR)

İstanbul Anadolu Yakası akaryakıt fiyatları

Benzin fiyatı: 21,19 TL

Motorin fiyatı: 19,33 TL

LPG (Otogaz) fiyatı: 10,47 TL

İstanbul Avrupa Yakası akaryakıt fiyatları

Benzin fiyatı: 21,24 TL

Motorin fiyatı: 19,39 TL

LPG (Otogaz) fiyatı: 10,74 TL

Ankara akaryakıt fiyatları

Benzin fiyatı: 21,60 TL

Motorin fiyatı: 19,74 TL

LPG (Otogaz) fiyatı: 10,67 TL

İzmir akaryakıt fiyatları

Benzin fiyatı: 21,59 TL

Motorin fiyatı: 19,82 TL

LPG (Otogaz) fiyatı: 10,52 TL

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN