SGK üstüne basa basa uyardı: Borcu olanlar dikkat! Bu tarihe kadar ödemeyen başını duvarlara vuracak...

SGK üstüne basa basa uyardı: Borcu olanlar dikkat! Bu tarihe kadar ödemeyen başını duvarlara vuracak...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bir son dakika açıklamasında bulundu. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. Borcu olanlar dikkat! Bu tarihe kadar ödemeyen başını duvarlara vuracak... Son tarih 26 Nisan 2024, ödemeyen yandı. İşte detaylar haberimizde...

Milyonlarca kişinin beklediği haber geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) son dakika olarak duyurdu. 2024 yılı şubat dönemi SGK prim borçlarının KDV iadeleri ile 26 Nisan 2024 tarihine kadar ödenebilecek.

SON TARİH BELLİ OLDU

SGK Güvenlik Kurumu (SGK), 2024 yılı şubat dönemi SGK prim borçlarının KDV iadeleri ile 26 Nisan 2024 tarihine kadar ödenebileceğini açıkladı.

yeni-proje-2024-04-20t101910-073.jpg

SGK ÜSTÜNE BASA BASA UYARDI: BORCU OLANLAR DİKKAT!

SGK'dan yapılan yazılı açıklamada, "Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığınca 2024 yılı Nisan ayının ikinci haftasına denk gelen Ramazan Bayramı tatili nedeniyle mükelleflerin KDV iade alacaklarının 2024/ Şubat dönemi SGK prim borcuna 20 Nisan 2024 tarihine kadar mahsubunda gecikmeler yaşanabileceğinin belirtilmesi üzerine, söz konusu mahsuplara yönelik vade tarihinin bir defaya mahsus olmak üzere 26 Nisan 2024 tarihine kadar uzatılması karar altına alınmıştır. Bu doğrultuda her ayin 1'i ila 30'u arasındaki çalışmaları karşılığı ücret ödenen 5510 sayılı Kanunun 4’üncü maddesinin 1'inci fıkrasının (a) bendine tabi sigortalı çalıştıran işverenler yönünden 2024/ Şubat ayına ilişkin sigorta prim borcunun katma değer vergisi iade alacağından mahsubu suretiyle ödenmesi halinde vade tarihi 26 Nisan 2024 olarak uygulanacaktır" denildi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN