Açık uçlu soru nedir, ne demektir? Açık uçlu soru hangi sınavlarda uygulanır? ÖSYM açık uçlu soru sistemi

Açık uçlu soru nedir, ne demektir? Açık uçlu soru hangi sınavlarda uygulanır? ÖSYM açık uçlu soru sistemi

ÖSYM sınavlarında uygulanan açık uçlu soru sisteminin ne olduğu, ÖSYM sınavlarına giren adaylar tarafından merak ediliyor. Peki, açık uçlu soru nedir, yöntemi nedir? İşte detaylar...

ÖSYM tarafından düzenlenen YGS ile LYS sınavlarında açık uçlu yani cevabı kısa olan sorular sorulmaktadır. Yani bu soruların cevabı tek sözcük, 1 sayı ya da 1 cümleden oluşuyor.

AÇIK UÇLU SORU NE OLUYOR?

ÖSYM'nin düzenlediği YGS ile LYS sınavlarında LYS-1 Matematik testlerinde üç tane açık uçlu soru, LYS-2 Fizik, Kimya ve Biyoloji testlerinde birer tane açık uçlu soru, LYS-3 Türk Dili ve Edebiyatı testlerinde iki tane açık uçlu soru, Coğrafya-1 testlerinde bir tane açık uçlu soru, LYS-4 Tarih ile Coğrafya testlerinde birer tane açık uçlu soru, Felsefe ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testlerinde de bütün adaylara ortak bir tane açık uçlu soru sorulmaktadır.

 açık uçlu soru nedir

Uygulanan açık uçlu soru sisteminde normal sorularda olan 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi geçerli değil. Açık uçlu sorularda uzun cümle ve açıklama yapılmasına fırsat vermeden soru hazırlanmaktadır.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN