Akşener, kürsüde tek tek gösterip yere fırlattı: Bizi bu kurşun mu sindirecek?

İYİ Parti lideri Akşener, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan saldırı için kendisinden özür dilemesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert sözler söyledi. "El ele, omuz omuza, tarih yazmaya geliyoruz'' diyen Akşener, kürsüde kurşunları bir bir gösterip yere attı. Akşener, ''Bunca tehdide direndikten sonra şimdi bizi bu kurşun mu korkutacak. Bunca ahlaksızlığa göğüs gerdikten sonra, şimdi bizi bu kurşun mu sindirecek?" sözleriyle tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Beni kendinle uğraştırma" tehdidine; "Bir aslan miyav dedi, minik fare kükredi" sözleriyle cevap verdi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasının kurşunlanmasının ardından Erdoğan'ın kendisinden özür dilemesini talep etmesine tepki gösteren Akşener, TBMM kürsüsünden kurşunları yere fırlattı. Akşener, "Bunca engeli aştıktan sonra şimdi bize bu kurşun mu dur diyecek. Bunca tehdide direndikten sonra şimdi bizi bu kurşun mu korkutacak. Bunca ahlaksızlığa göğüs gerdikten sonra, şimdi bizi bu kurşun mu sindirecek" dedi.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Söyleyin Sinan Ateş durdu mu? Bunca tehdide direndikten sonra şimdi bizi bu kurşun mu korkutacak? Söyleyin Ömer Halis Demir korktu mu? Bunca ahlaksızlığa göğüs gerdikten sonra, şimdi bizi bu kurşun mu sindirecek? Gaffar Okkanlar, Uğur Mumcular öldü mü? Bunca hainliğin üzerinden geldikten sonra şimdi bizi bu kurşun mu korkutacak. Şimdi bizi bu kurşuna adres verenler mi ayıracak.

O zaman bugün burada sizlerden bir söz istiyorum, bu sözü törenize atanıza uyarak verin, bu sözü aklınızı ve kalbinizi duyarak verin. Kıvılcımdan ateş olacaksınız söz mü? Tüm mermilere göğüs gerip milletimize güneş olacaksınız söz mü? Çöken karanlığı çökertmek için 40'tan 40 bin olacaksınız söz mü? Bu millet 15 Mayıs sabahı kendine düşen gömleği yırtıp atacak. Bu millet 15 Mayıs sabah hep birlikte hürriyet diye bağıracak."

İlgili Haberler