Ankarakart kullanıcıları dikkat! EGO duyurdu: Ücret alınmayacak! Öğretmen, öğrenci, 65 yaş…

Ankarakart kullanıcıları dikkat! EGO duyurdu: Ücret alınmayacak! Öğretmen, öğrenci, 65 yaş…

Ankara'da toplu taşıma kullanan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren açıklamalar peş peşe geldi. EGO Genel Müdürlüğü Ankarakart kullanıcılarının yüzünü güldürdü. EGO Ücret ödemesi yapılmayacak diyerek 2023 müjdesini patlattı. İşte tüm detaylar…

Son günlerde Ankara toplu taşıma trafiği ile yoğun Mesai yapıyor. Ulaşımda tartışmaların ardı arkası kesilmezken EGO Genel Müdürlüğü Ankarakart kullanıcılarını isyan ettirdi. Öğretmen, öğrenci ve 65 yaş vatandaşların kullandığı kartların vize ücretleri güncellendi. Yeni fiyat güncellemesi kapsamında Ne kadar ödeme yapılacağı merak ediliyor. Yapılan açıklamalar doğrultusunda öğrenci vizelerinden ücret alınmayacağı da belirtildi. İşte tüm detaylar…

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ OLACAK

Ankara'da toplu taşıma kullanan milyonlarca vatandaş EGO tarafından yapılan açıklamaları yakından takip ediyor. Toplu taşıma araçlarında geçerli olacak elektronik ücret toplama sistemi kapsamında 4.736 ve 6495 sayılı kanunlar ile birlikte diğer kararname ve yönetmelikler göz önüne alındığında ücretsiz ya da indirimli olarak toplu taşıma hizmetinden yararlanan vatandaşların kart vize işlemleri her yıl EGO tarafından yapılmaktadır.

ankarakart-1.jpg
Toplu taşımadan ücretsiz ve indirimli yararlanma hakkının teyitiyle ile ilgili olarak her yönü yaptırılan vize işlemleri kapsamında vatandaşların bütçesine Katkı sağlamak amacıyla son 4 yılda vize ücretlerinde artış yapılmadığı aktarıldı.2023 yılında öğrenciler vize işlemleri için hiçbir ödeme yapmayacak.

VİZE ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda 2023-2024 yılı Yaşlı Serbest Kartı (61-65 yaş) ve Öğretmen Pasosundan alınacak vize bedelleri yeniden güncellendi. Kapsamda yapılacak ödeme tutarları şu şekildedir:

ankarakart.jpg

Yaşlı Serbest Kartı (61-65 yaş) vize bedeli 240 TL,
Öğretmen Pasosu vize bedeli 140 TL’dir.
EGO Genel Müdürlüğü, “Öğretmenlerimizin, 2023-2024 yılı için vize işlemlerini, 22 Eylül 2023 tarihinden itibaren ANKARAKART İşlem Merkezleri ile tüm kiosklardan gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Yaşlı Serbest Kartı (61-65 yaş) olan vatandaşlarımız ise 2024 yılı vize işlemlerini, 01 Aralık 2023-15 Ocak 2024 tarihleri arasında, ANKARAKART İşlem Merkezlerinden* gerçekleştirebilirler.” şeklinde konuştu.

ego-kart-ankarakart.jpg

VİZE İŞLEMLERİ NEREDEN YAPILIR?

EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan vize işlemleri için belirlenen ANKARAKART İşlem Merkezleri şu şekildedir:

  • Hafta içi: Kızılay İşlem Merkezi: (Saat: 08.00-17.00)
  • Dikimevi İşlem Merkezi: (Saat: 08.00-17.00)
  • Beşevler İşlem Merkezi: (Saat: 08.00-17.00)
  • Akköprü İşlem Merkezi: (Saat: 08.00-17.00)
  • EGO Hizmet Binası: (Saat: 08.00-17.00)
  • Hafta sonu: Cumartesi günleri; 11.00-16.00 saatleri arası (EGO Hizmet Binası hariç) hizmet vermektedir."

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN