Belediye başkan adayının evini yıkmaya gelen ekipler, manzara karşısında küçük dilini yuttu! Böylesini görmedik...

2019 yerel seçimlerinde belediye başkanlığına aday olan kadının evine, yıkım kararı dolayısıyla gelen zabıta ekipleri, karşılaştıkları manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. İşte detaylar...

Samsun'un Bafra ilçesine bağlı Tabakhane Mahallesi Akçaoğlu Çıkmazı'nda 2 katlı binada kalan 2019 belediye seçimlerinde Demokratik Sol Parti'den (DSP) belediye başkan adayı olarak seçimlere giren Zeynep Çiçek'in kaldığı, yıkım kararı olan 2 katlı binaya polis ve belediye ekipleri geldi. Ekipler gördükleri manzara karşısında şoke oldular.

Zabıta ekipleri binanın Bafra Belediyesi'ne ait olduğunu ve yıkım kararı bulunduğunu söyledi. Polis ve yıkım ekiplerine bir süre direnen 59 yaşındaki kadının evinden 15 kamyon çöp çıkartıldı. 3 gün süren boşaltma çalışmalarının ardından iş makineleri ile yıkım işlemi başlatıldı.

belediye-baskan-adayinin-evinden-15-kamyon-cop-cikti-4.jpg

"BUTİK AÇACAKTIM, HEPSİNİ ÇÖP DİYE ALIP GÖTÜRDÜLER"

Katıldığı 2019 yerel seçimlerinde 3 bin 721 oy alan Zeynep Çiçek, şunları söyledi:

"Butik açacaktım, bunlar da çöp diye bütün kıyafetleri aldılar. Daha üzerime giymediğim yepyeni kıyafetler, ayakkabılar, bluzlar, bütün havlular, panolar. Hani nerede panolar? Hiçbirisi yok. Yağlı boya, elişi panoları her şeyimi, hepsini koca koca kamyonlara koyup götürdüler.

Toprağa karıştırdılar, 'al sana çöp' dediler. Halbuki hepsi yeni. Hiç giymediğim yeni yeni kıyafetlerimi aldılar gittiler. Bana bir dükkan kiralasalardı, ben bunları yavaş yavaş yıkar ütüler satardım. Ben de para kazanırdım, bu rezillikler de olmazdı."

belediye-baskan-adayinin-evinden-15-kamyon-cop-cikti-1.jpg

belediye-baskan-adayinin-evinden-15-kamyon-cop-cikti-5.jpg

belediye-baskan-adayinin-evinden-15-kamyon-cop-cikti-3.jpg

belediye-baskan-adayinin-evinden-15-kamyon-cop-cikti-2.jpg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN