Bu bankalar beyaz bayrağı kaldırdı! Nakit ihtiyacı olana en düşük faizle kredi veriyor: Hesaplara su gibi para akacak

Bu bankalar beyaz bayrağı kaldırdı! Nakit ihtiyacı olana en düşük faizle kredi veriyor: Hesaplara su gibi para akacak

İhracatçıları yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Yeni bir sistem ile çok daha ucuz ve kolay bir şekilde finansman sağlanabileceği belirtildi. Kredi vermek isteyen bankalar ise birbiriyle yarış içerisine girdi. İşte konu hakkındaki tüm detaylar…

Türkiye'de fiyatlar artış gösterirken ihracat sektöründeki maliyetler ve finansman erişimi de zorlaşmaya başladı. Yaşanan tüm olumsuzluklara karşı yeni bir çözüm önerisi gündeme geldi. Konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan İhracatı Geliştirme AŞ (İGE) Müdürü Kasım Akdeniz, ihracatçılar için daha ucuz ve kolay finansman sağlanacak bir sistemin Şubat ayında hizmete geçeceğini açıkladı. Altyapının hazır olduğunu işaret eden Akdeniz, bankalar birbiriyle yarışacak ifadelerini kullandı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar…

BANKALAR BİRBİRİYLE YARIŞACAK


A Para’ya konuşan İhracat Geliştirme AŞ (İGE) Genel Müdürü Kasım Akdeniz, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ihracat kefalet portalını işaret etti. Bankaların ihracatçıya daha ucuz kredi ve vermek için yarıştığını belirten Akdeniz, oluşturulan portal sayesinde bir ihracatçının aynı anda tüm bankalara ulaşabileceğinin altını çizdi. Akdeniz, bunun yanı sıra bankalarında bu portal sayesinde tüm ihracatçılara ulaşabileceğini dile getirdi.

para-vermek.jpg
TÜM BANKALAR TEK BİR HAVUZDA

Kredi almak isteyen bir ihracatçının portala giriş yapması durumunda kimlik doğrulaması ve firma belirterek HDI'ye kredi başvurusunda bulunabileceği aktarıldı. Kredi başvurusunda ihracatçının İGE’ye ulaşabileceği ifade edildi.


Oluşturulan sistem sayesinde bankaların aynı anda bir havuzda buluştuğunu belirten Akdeniz, talep oluşturulması durumunda bankalara 7 iş günü olarak süre verileceğini vurguladı. Akdeniz, bu süreç içerisinde bankaların birbirine verdiği teklifleri görebildiğini ve bu sayede ihracatçı kazanmak için faiz, komisyon ve masraf gibi kredi tekliflerinin revize edilebileceğini dile getirdi.


Bankalardan gelen nihai tekliflerin ise 7 gün içerisinde HDI aracılığıyla ihracatçıya iletilebileceğini belirten Akdeniz, bankaların ise iki gün içerisinde ihracatçıya tekliflerini sunması gerektiğini ve kredi ödemesi yapması gerektiğini vurguladı.

para-para-001.jpg

ŞUBAT AYINDA HİZMETE BAŞLIYOR


İGE Genel Müdürü Kasım Akdeniz, yeni sistem hakkında açıklamalarına devam ederken ihracatçının bankacılık sektöründe kendi şartlarından en iyi şekilde yararlanabilmesi için sistemin devreye girdiğini belirtti. Altyapının hazır olduğunu dile getiren Akdeniz, testlerin yapıldığını aktardı. Bu sistem sayesinde bankaların birbiriyle yarış içerisinde olacağını belirten Akdeniz, Şubat ayında sistemin devreye gireceğini söyledi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN