Bu illerde yaşayanlar zengin oluyor! Hindistan o madene talip oldu, 10 ilden fışkırıyor

Bu illerde yaşayanlar zengin oluyor! Hindistan o madene talip oldu, 10 ilden fışkırıyor

Yeni bir gelir kapısı! Hindistan o madene talip oldu! Hem de acil isteniyor! O ilde yaşayanlar bir anda zengin olabilir! Hiç akla gelmeyen illerde! Türkiye'den talep edilen o maden 10 ilden fışkırıyor!

Ekonomi bu kadar gündemdeyken Türkiye için dikkat çekici bir gelişme yaşanıyor. Hindistan, Türkiye'nin dört bir yanından fışkıran cevherlerle ilgileniyor ve bu değerli kaynağı ülkelerine taşımak istiyor.

Hindistan'ın ilgisi, birçok alanda kullanılan değerli bir cevher olan perlit madenine odaklanmış durumda. Dökümhanede kullanılmak üzere perlit cevheri alım ilanı, Hindistan merkezli bir firma tarafından Türk ihracatçılarına yönelik olarak TurkishExporter alım sayfasında verildi. İlanda bu cevheri acil almak istedikleri belirtildi.

PERLİT NEDİR VE NİÇİN KULLANILIR?

44.jpg

Perlit, ısıya maruz kaldığında hafifleyen ve gözenekli hale gelen bir kayaç türüdür. Hem ham perlit hem de ısınarak genleşen perlit ürünü için bu terim kullanılır. Bu değerli cevher, inşaat sektöründe çatı ve zemin izolasyonlarından, çimento ve alçı bağlayıcı olarak kullanılmaya kadar birçok alanda yer alır. Tarım sektöründe de önemli bir rol oynayan perlit, tarla tarımından kültür tarımına kadar geniş bir yelpazede kullanılır.

PERLİT REZERVİNE SAHİP ŞEHİRLER

55.webp

Türkiye, özellikle Doğu Anadolu bölgemizde Bayburt, Erzurum, Kars, Muş, Van ve Iğdır gibi iller önemli perlit rezervlerine sahip. Ayrıca, Ankara'nın belirli bölgeleri ve Nevşehir'de de perlit madeni bulunuyor. Ege Bölgesi'nde ise Balıkesir ve İzmir'de sıkça karşılaşılan bu değerli kaynak, Türkiye için önemli bir gelir kapısı olabilir.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN