Bu zam herkesi üzecek! Fiyatlar herkesin cep yakmaya devam ediyor

Bu zam herkesi üzecek! Fiyatlar herkesin cep yakmaya devam ediyor

Artan enflasyon rakamları nedeniyle birçok ürüne zam gelirken vatandaşlarda kara kara düşünmeye başladı.Bu kez de simit fiyatlarına zam yapıldığı açıklandı. En çok tercih edilen gıda ürünleri arasında yer alan simit artan fiyatlardan nasibini aldı. İşte konu hakkındaki detaylar…

Artan maliyetler birçok ürüne zam yapılmasına neden olurken bu kez yapılan zam herkesi üzdü. Günlük hayatta ucuz olduğu için en çok tercih edilen gıda ürünlerinden biri olan simit zamlardan nasibini aldı. İstanbul'da 5 TL'den satılan simidin ilerleyen günlerde zamlanacağı bildirildi.İşte konu hakkındaki detaylar…

BİR ZAM DA SİMİDE GELDİ

Simit fiyatları hakkında açıklama yapan İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir, maliyetlerin arttığını belirterek simide zam yapılması gerektiğini dile getirdi. Yapılan açıklamada yer alan ifadeler şu şekildedir:

“Simidin maliyeti 5 lira, eski kâr marjlarına gelmesi için 8 TL’ye satılması lazım. Önümüzdeki günlerde zam gündeme gelebilir”

Simit fiyatlarına zam yapılacak

8 TL’DEN TEZGAHLARDA YERİNİ ALACAK

Şaban Özdemir elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki artışın maliyetleri de artırdığını dile getirirken mevcut durumun simit maliyetini de arttırdığını aktardı. Özdemir, simidin açmanın ve poğaçanın eski kar marjlarına gelebilmesi için 8 TL'den satılması gerektiğini vurguladı.

Simit fiyatlarına en son 1 Temmuz'da yüzde 25 zam yapıldı. Yapılan zamlar sonrasında simit fiyatı 5 TL'den tezgahlarda yerini aldı. Şimdilerde ise simit fiyatlarının 8 TL olabileceği söyleniyor. İstanbul'da 5 TL'den satılan simitin ilerleyen günlerde 8 TL olarak satılması planlanıyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN