Buğra Kavuncu'dan 'oteli olan polis müdürleri' iddiasına açıklama: Akşener bilgileri Ali Yerlikaya ile paylaştı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu, Akşener'in "Oteli olan polis müdürleri var" açıklamasının perde arkasını anlattı. Kavuncu, o otellerde fuhuşun ötesinin olduğunu ve Akşener'e gelen bilgilerin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile paylaşıldığını duyurdu. İYİ Partili Kavuncu, Akşener'in neden 'Teoman Koman' örneğini verdiğini de açıklığa kavuşturdu.

MERVE ŞİŞMAN I KARAR

Meral Akşener, İstanbul Şile'de düzenlenen partisinin istişare toplantısında, "Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde, fuhuşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor" iddiasında bulunmuştu. Akşener'in, iddiasına ilişkin konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise, "Bu çok ciddi bir iddia. Bunun hiç gecikmeksizin yargı makamlarına bildirilmesi lazım" demişti.

Gazeteci Yıldıray Oğur, KARAR TV'nin Bi' Karar Ver programında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu'ya Akşener'in fuhuş iddialarını sordu.

yeni-proje-15-001.jpg
Buğra Kavuncu Bi' Karar Ver programına konuk oldu

'YERLİKAYA ÇOK CESUR ADIMLAR ATIYOR'

Olayın perde arkasını anlatan İYİ Partili Kavuncu, "Bu konunun üzerine gidildikçe farklı gelişmeler ortaya çıkıyor. Sayın Akşener aynı zamanda eski içişleri bakanı, bu tarz gelişmelerin nasıl incelendiğini, nasıl sonuçlar alınabildiğini iyi biliyor. Tecrübeli bir siyasetçi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'da göreve geldiğinden bu yana çok cesur adımlar atıyor. Türkiye'deki suç örgütlerinin uzun bir zamandır kemiklenmiş yapısını kurutuyor.

'AKŞENER ELİNDEKİ BİLGİLERİ YERLİKAYA İLE PAYLAŞTI'

Genel Başkanımız Meral Akşener elindeki tüm bu bilgileri, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile paylaştı. Bundan sonrası İçişleri Bakanlığı'nın takibinde olacak. Tabii sorumluluk sahibi her siyasetçi bu tür bilgiler eline ulaştığında o adımları atar. Hele de bir kadın, anne olan bir insanın böyle bir konuya... yetimhaneden alınan kızların böyle bir ortamda suistimal edilmesi konuşurken bile kötü hissediyorum.

yeni-proje-14-001.jpg
Meral Akşener ve Ali Yerlikaya

'BU KONUNUN PARTİMİZLE İLGİSİ YOK'

İYİ Parti'deki tartışmaların bu konuyla ilgisi olup olmadığını soran Yıldıray Oğur'a Kavuncu şöyle yanıt verdi;

"Bu konunun bizim partimizle hiçbir ilgisi yok. Genel Başkanımız ciddi ilişki ağı olan, çok farklı yerlerden kendisine bilgiler ulaşan bir siyasetçi. Bu konular İçişleri Bakanlığı'na Akşener tarafından ulaştırıldı."

yeni-proje-13.jpg
Teoman Koman

AKŞENER NEDEN 'TEOMAN KOMAN' ÖRNEĞİ VERDİ?

2013 yılında hayatını kaybeden Teoman Koman 1988-1992 yılları arasında korgeneral rütbesiyle MİT Müsteşarlığı yapmıştı. Meral Akşener, "fuhuş yapılıyor" konuşmalarının ardından "Bunlara karşı olduğumuz için bunlara göz yummadığımız için İYİ Parti’ye psikolojik harp uyguluyorlar. Ama karşılarında rahmetli Teoman Koman’ın talebesi var" ifadelerini kullanmıştı.

Gazeteci Elif Çakır, İYİ Partili Kavuncu'ya 'Teoman Koman'ın talebesi' ifadelerinin ne anlama geldiğini sordu. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Teoman Koman'ın 28 mayıs süreci konusunda, zamanında yapılmış çok fazla tartışma oldu. İnsanların istihbarat konusunda kapasiteleri çok iyi olabilir. Teoman Koman bir dönem genel başkanımıza istihbarat ve değerlendirme konusunda tecrübelerini paylaşmış. Meral Akşener 'talebe' açıklamasında bunu ifade etti. İYİ Parti oyun bozucu iddiasını koruyor."