CHP'den Semih Yalçın'a tepki: Gazetecilere zarar gelirse sorumlusu odur

CHP'den Semih Yalçın'a tepki: Gazetecilere zarar gelirse sorumlusu odur

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, MHP'li Semih Yalçın'ın bazı gazetecileri hedef göstermesine sert tepki gösterdi. Yücel, "İsim isim saydığı gazetecilere zarar gelirse sorumlusu Semih Yalçın'dır" dedi.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın bazı gazetecileri hedef alan açıklamalarına sert tepki gösterdi. Yücel, Yalçın'ın isimlerini verdiği gazetecilere herhangi bir zarar gelmesi durumunda sorumlu olarak Yalçın'ı göstereceklerini belirtti.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Amasya'da düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde elde ettikleri başarıyı ve milletin bağımsızlığına olan inancını vurguladı. Yücel, "Amasya Genelgesi ile başlayan ulusal egemenliğe dayalı yönetim anlayışının önemini koruduğunu ve bu topraklarda Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük başarılara imza atıldığını" ifade etti.

Yücel, ekonomiden eğitime, hukuktan sağlığa birçok alanda çözüm bulmanın mümkün olduğunu belirterek, "Bugün de aynı azim ve kararlılıkla milletimizin sorunlarını çözmek için çalışıyoruz" dedi.

deniz.jpg
CHP Sözcüsü Deniz Yücel

"YARIM MİLYON ÇİFTÇİMİZ EKSİLDİ"

Yücel, Türkiye'de çiftçilerin yaşadığı sorunlara da dikkat çekti. Son 20 yılda çiftçi sayısının yarım milyon azaldığını ve tarımda kendine yeten bir ülke olma özelliğini kaybettiklerini belirten Yücel, "20 milyon nüfus artmasına rağmen yarım milyon çiftçimiz eksildi. Çiftçiye önem veren, üretime önem veren bir ülke olsaydık, bu sayının 3,2 milyona çıkmasını beklerdik" dedi.

Yücel, elma, çay, buğday üreticilerinin sorunlarına dikkat çekerek, tüm çiftçileri 14 Haziran'da Tekirdağ'da düzenleyecekleri buğday mitingine davet etti. CHP'nin oluşturduğu diyalog kanallarıyla, çiftçilerin ve diğer tüm kesimlerin sorunlarını çözeceklerini ifade etti.

"MHP BUNA ÇÖZÜM BULMALI"

Yücel, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın gazetecilere yönelik açıklamalarına da değinerek, MHP'den bu açıklamalara karşı bir tepki gelmediği sürece bu açıklamaların MHP'yi bağladığını kabul edeceklerini belirtti. Yücel, "MHP'nin de bu normalleşme sürecinden rahatsız olduğuna kanaat getireceğiz" dedi.

Yücel, Yalçın'ın birçok gazeteciyi açıkça hedef gösterdiğini ve bu gazetecilere zarar gelmesi durumunda sorumlu olarak Yalçın'ı göreceklerini vurguladı. "Sayın Yalçın'ın çelişkili ve saldırgan tavrına artık MHP'nin de bir çözüm bulması gerektiğini düşünüyoruz" diye ekledi.

SEMİH YALÇIN'IN AÇIKLAMALARI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görüşmesinin ardından çıkan haberlere yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu. Yalçın, "Medyada yuvalanan Marksist/sosyalist gazeteciler, her vesileyle şeytanın avukatlığına soyunmakta ve partimize saldırmaktadır" demişti.

semihy.jpg
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (5)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
5 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN