İşinden memnun olmayan, iş arayanlar dikkat! Devlet Su İsleri dolgun maaşlı çalışan alacak, işte gereken belgeler

İşinden memnun olmayan, iş arayanlar dikkat! Devlet Su İsleri dolgun maaşlı çalışan alacak, işte gereken belgeler

Yüksek maaşlı iş imkanı arayanlara yeni kapılar açıldı. Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yüksek maaşlı çalışan ilanı duyuruldu. Günümüzün şartlarında yüksek maaşlı ve konforlu iş arayanlar başvurusunu hemen yapsın. Başvuru için o belgeleri getirmeniz yeterli. İşte tüm detaylar...

Mevcut işini beğenmeyen vatandaşlara Devlet Su İşleri'nden (DSİ) müjdeli haber geldi. Bünyesine yapacağı alımlar ile birlikte yüksek maaşlı personel ilanını duyurdu. Son zamanlarda peş peşe gelen ilanlara bir yenisi daha eklendi.

YÜKSEK MAAŞLI İŞ İMKANI

DSİ tarafından, Ağ Uzmanı, Sistem Uzmanı, Kıdemli CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı, Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı ve İş Analisti kadrosuna alımlar yapacak. Başvuru şartları ve detayları kısa bir süre önce paylaşıldı.

Kurum tarafından yapılan duyuru ile birlikte en az 70 KPSS puan şartı belirtildi. Başvuru sürecinden olumlu cevap alan adaylar için belirlenen maaş ise en az 40 bin 748 TL olurken, en yüksek maaş ise 74 bin 622 TL olarak belirtildi.

041020221146556755217.jpg

BAŞVURU YAPACAK ADAYLARA DUYURULDU

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ), bünyesindeki eksiklikleri gidermek amacıyla personel alımları yapmaya başladı. Başvurular 18 Eylül 2023 tarihinden itibaren başladı. Vatandaşların merakla beklediği başvuru detaylarına göre, başvurular 29 Eylül 2023 tarihi itibariyle son bulacak.

Adaylar başvuru için, e-Devlet, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ya da Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/" web sitesi üzerinden başvurularını online bir şekilde gerçekleştirebilecek.

dsi-isci-alimi-kura-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-2022-devlet-su-isleri-personel-alimi-kura-sonuclari-u1mydzew.jpg

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

a) Genel şartlar başlığında istenilen nitelikler zorunlu şartlardır. Mesleki tecrübe sürelerinde lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır.

b) SGK Hizmet Dökümü (e-Devlet SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sayfasından barkotlu belge, yapılan başvuru esnasında yüklenecektir.),


c) Her bir pozisyon için ÖZEL ŞARTLAR'da istenilen sertifikalar ile mesleki tecrübe veya deneyimi gösteren belgeler (Sertifikalar ve belirtilen belgelerin detaylı listesi tek bir doküman halinde hazırlanarak) başvuru esnasında yüklenecektir.

d) Fotoğraflı iş tecrübesini gösterir detaylı özgeçmiş, (Adayın kısa özgeçmişi e-Devlet üzerinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmetinden yapılan başvuru esnasında yüklenecektir.)

DSİ BAŞVURU ŞARTLARI

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,


b. Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c. (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler)

d. Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğeri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübe belirlenmesinde; Bilişim Personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve Sosyal Sigortalar Kurumuna tabi özel kesimde Bilişim Personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

e. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

f. Belgeleme ve raporlama usulüyle çalışmaya yatkın, uzaktan çalışmaya, esnek çalışma saatlerine ve şehir dışı görevlendirme imkanına açık olmak.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN