İşte Seçil Erzan'ın kırık cep telefonunun bilirkişi raporu: Yeni mesajlar ortaya çıktı

İşte Seçil Erzan'ın kırık cep telefonunun bilirkişi raporu: Yeni mesajlar ortaya çıktı

Futbol dünyasını sarsan ve Türkiye gündemine bomba gibi düşen 'Gizli Fon' davasında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 2'si tutuklu 7 sanığın yargılandığı dolandırıcılık davası dosyasına, sanık Seçil Erzan'ın gözaltına alınmadan önce kırdığı iddia edilen telefonunda yer alan mesaj kayıtlarına ilişkin 553 sayfalık bilirkişi raporu da girdi. Raporda, Fatih Terim ve Atilla Baltaş ile Arda Turan, Selçuk İnan ve Emre Çolakoğlu'nun da aralarında bulunduğu bazı müştekilerin mesaj kayıtları yer aldı.

Bankacı Seçil Erzan'a yönelik yürütülen dolandırıcılık soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı. Erzan'ın kırdığı telefonundan elde edilen mesajlar, davanın seyrini etkileyebilecek nitelikte. Bu mesajlar, Erzan'ın dolandırıcı olduğunu bilen bazı isimlerin, ona başka insanlardan para toplamasında yardımcı olduklarını gözler önüne seriyor.

Seçil Erzan'ın yargılandığı davada, yargılamanın seyrini değiştirecek yeni deliller ortaya çıktı. Erzan'ın kırdığı telefondan elde edilen mesajlar, davayı farklı bir boyuta taşıyor. Adli bilirkişi incelemesi sonucunda kurtarılan bu mesajlarda, Erzan'ın dolandırıcı olduğunu bildikleri halde ona yardım eden ve para toplamasına aracılık eden bazı önemli isimlerin varlığı ortaya çıktı.

Seçil Erzan, daha önce "Seçilbank" olarak adlandırılan bir bankacılık işlemiyle ilişkilendirilmişti. Bu skandal, Arda Turan, Nur Erkasap, Candaş Gürol gibi isimlerin Erzan'ın dolandırıcılığını bildikleri ve saadet zincirinin çöktüğünü anlamalarına rağmen ona yardımcı oldukları iddialarıyla daha da büyüdü.

FON SİSTEMİNİN ÇÖKMESİNE RAĞMEN PARA TOPLAMIŞ

Mesajlarda, Erzan'ın fon sisteminin çökmesine rağmen Turan'ın Emre Çolak'tan, Nur Erkasap'ın Fatih Terim'den ve Candaş Gürol'un İbrahim Çağlar'dan para toplamaya çalıştıkları anlaşılıyor. Bu isimlerin, Erzan'a sisteme yeni para çekmesinde yardımcı oldukları ve hatta paranın taşınmasında aracılık ettikleri iddia ediliyor.

Ayrıca, Seçil Erzan'ın Candaş Gürol ile olan ilişkisi ve yazışmaları da dikkat çekiyor. Erzan'ın bu ilişki içinde Gürol'un sistemi bildiği ve yine de İsviçre'den İbrahim Çağlar'ın parasını getirdiği ortaya çıkıyor.

Bu yeni delillerin, davanın seyrini önemli ölçüde etkilemesi bekleniyor. Özellikle Erzan'ın dolandırıcılık faaliyetlerinde yardımcı olan bu isimlerin, davada nasıl bir rol oynayacakları merak konusu olmaya devam ediyor.

66.jpg

Bilirkişinin hazırladığı raporda, Erzan'ın 74 farklı kişiyle yaptığı dava konusuyla alakalı olabilecek mesajların dökümü yapıldı. Erzan'ın telefonunda 'Fatih Terim Yeni' isimli kişiyle 371 kez mesajlaştığı tespit edildi. Seçil Erzan'ın, mesajlarında Terim'in 2021 tarihinde 3 milyon 889 bin 577 liralık vadeli mevduat hesabının açıldığına dair gelen mesajı Erzan'a gönderdiği, Erzan'ın ise o mesaja karşılık olarak, "Hocam günlük yaptırdım kulüp yarın gönderirse 4'e tamamlayıp kalan tutarı fonda diğer harcamalar için tutarız" diye yazdığı, Terim'in ise, "20.000 $"ı buradan mı aldık" diye karşılık verdiği öğrenildi. Erzan'ın mesajlarda "2.177 bin TL fona aktardık bilginize sevgiler" mesajı da dikkat çekti.

11.jpg

74 FARKLI KİŞİYLE MESAJLARIN DÖKÜMÜ YAPILDI

Raporda, bin 972 ayrı hesap ve numarayla yapılan, silinmiş veya mevcut 181 bin 538 adet mesajın incelendiği kaydedildi. 176 bin 95 adet whatsapp mesajı, 2 bin 284 adet Instagram mesajı, 450 adet iMessages mesajı, 2 bin 709 adet SMS ve recents mesajı incelendiği belirtildi. Fatih Terim, Arda Turan , Candaş Gürol, Musa Mert Çetin, Emre Çolak, Atilla Yörük, İbrahim Çağlar, Fernando Muslera'nın da aralarında bulunduğu 74 farklı kişiyle yapılan, dava konusuyla alakalı olabileceği değerlendirilen mesajların, anlam bütünlüğü bozulmadan teker teker incelenerek dökümü yapıldığı anlatıldı.

22.jpg

İNTERNETTE GÜRCİSTAN'IN PARA BİRİMİNİ SORGULAMIŞ

Telefonda yapılan internet aramalarında ise 11 Şubat 2023 tarihinde "Gürcistan'dan para", "Gürcistan'da para birimi", 30 Mart 2023 tarihinde ise "kg altın kaç tl", "kg altın", "1 kg altın kaç tl" diye aramaların yapıldığı dikkat çekti.

44.jpg

55.jpg

59 BİN 27 FOTOĞRAF DA İNCELENDİ

Telefonda bulunan 59 bin 27 adet fotoğraf da incelendi. Dava konusu ile alakalı olabileceği değerlendirilen fotoğrafların silindiği, ancak bilirkişinin bu fotoğrafları geri getirdiği belirlendi.

22.jpg

33.jpg

SES KAYDI VE VİDEOLARDA DAVAYA İLİŞKİN BULGU ÇIKMADI

Telefondaki 2 bin 175 ses kaydı, 793 adet video, 19 adet notun haftalarca detaylı olarak incelendiği ancak dava konusu ile ilgili herhangi bir bulguya rastlanmadığı vurgulandı. Erzan'ın SIM kartının ise açılmadığı, PIN kodu bilinmediğinden içeriğine ulaşılamadığı da ifade edildi.

"KULÜP YARIN GÖNDERİRSE 4'E TAMAMLAYIP KALAN TUTARI FONDA DİĞER HARCAMALAR İÇİN TUTARIZ"

Bilirkişi raporunda Erzan'ın 'Fatih Terim Yeni' isimli kişiyle mesajında Terim'in 2021 tarihinde 3 milyon 889 bin 577 liralık vadeli mevduat hesabının açıldığına dair gelen mesajı Erzan'a gönderip, Erzan'ın ise o mesaja karşılık olarak, "Hocam günlük yaptırdım kulüp yarın gönderirse 4'e tamamlayıp kalan tutarı fonda diğer harcamalar için tutarız diye" yazdığı, Terim'in ise, "20.000 $"ı buradan mı aldık" diye karşılık verdiği öğrenildi. Mesajlaşmaların devamı ise şöyle;

Seçil Erzan; 4.067.412 TL bugün dönüşümüz vardı , 177834 TL ( 20 bin usd ) için içinden aldırdım, kalan 3.889,577 TL yi günlük yaptırdım kulüp gönderdiğinde bugün yarın bu tutara ekler bağlarız ayırmamız gereken tutarı fona atarız hocam
Fatih Terim Yeni; Tamam Seçil hanım siz nasıl karar verdiyseniz öyledir tamam
Seçil Erzan; Günaydın hocam uyandınız mı bilemedim umarım rahatsız etmiyorumdur. Dün 20 bin USD aldıktan sonra kalan bakiyeyi günlük yapmıştım bunu ne kadar bağlayalım maaştan üzerini kaça tamamlayalım ? Ne dersiniz ?
Seçil Erzan; Toplam şu anda maaş + fonda 2.285 bin TL bakiyemiz mevcut ( dün günlük vadeli yaptığımız da 3.892 000 TL var bunu 4'e tamamlamamı istermisiniz ) kalanı harcamalar için ayırabiliriz
Fatih Terim Yeni; Tamam onu da dörde tamamlayalım.
Fatih Terim Yeni; Kredi borcumuz
Fatih Terim Yeni; Ayın 1'inde ödediğimizle beraber ne kaldı
Seçil Erzan; Tamam 4'e tamamlayıp aylık bağlatıyorum 2.177 TL fona aldırıyorum kasım kredi taksidi ve diğer harcamalar için 2.177.000 TL bakiyemiz kalıyor hocam
Seçil Erzan; Bakiyeyi 4.000.000 tl olarak 18.10 ile 03/11/2021 tarihine bağladık hocam hesapta da 2.177 bin TL fona aktardık bilginize sevgiler
Seçil Erzan; Hocam evden kaçta çıkarsınız 5 dk eksik imzalarınızı alsam olur mu yandex 15 dk veriyor
Fatih Terim Yeni; Ok
Fatih Terim Yeni; Seçil hanım. 54000 tl avk. Candaş. Gönderebilirmiyiz
Fatih Terim Yeni; Önümüzdeki hafta bazı ödemelerimiz olacak hazırlıklı olursak sevinirim
Seçil Erzan; Tamamdır hocam ne kadar öngörünüz ?
Fatih Terim Yeni; Biraz dolar biraz Euro 1,5 tl Dövizler çok fazla değil
Seçil Erzan; Tamam Hocam
Fatih Terim Yeni; Seçil hanım USA 15 gönderebilir miyiz Rica etsem
Fatih Terim Yeni; Umuta ne verdik secil hanm
Seçil Erzan; 51385 usd ve 10789 Eur verdik hocam
Fatih Terim Yeni; yarın imzalar için görüşebiliriz müsaitseniz
Seçil Erzan; Tamamdır yarın geliyorum hocam siz müsait olduğunuz zamanda.

Mesajlaşmaların devamında Fatih Terim Yeni diye kayıtlı olan kişinin Erzan'a gönderdiği bankadan gelen mesajda 10 bin 240 lira EFT yapıldığına dair bilgi mesajını göndererek, 'Seçil hanım nedir kimedir neyedir' diye yazdığı, ardından Terim'in kendi hesabına, Nur Erkasap'ın 10 bin doların Levent Büyükdere Caddesi'ndeki şubeden yatırdığına dair bilgi mesajını gönderdiği ve Seçil Erzan'ın da bu mesajlaşmalara karşı, "Hocam Buse Hanımın işlemi gerçekleşti . 1 yıllık otomatik ödeme talimatını da yeniledik . Ben tekrar tüm ödemeleri kontrol ettirdim, bir daha sorun olmayacak hocam tekrar özür dileriz" dediği öğrenildi. Mesajların devamında ise;

Fatih Terim Yeni; Kusura bakmayın Allah aşkına bir türlü rüya hanımdan çalışmaya başlayamadık mecbur size gönderiyorum yani çokta üzülüyorum gönderirken ama
Seçil Erzan; Hocam olur mu öyle şey ne demek ben her zaman keyifle yapıyorum
Seçil Erzan; Rüya'ya da kızdım hemen size mesaj atıyor

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN